ДІТИ УКРАЇНИ І СВІТУ ЄДНАЮТЬСЯ В ПЕРЕДАЧІ ВИФЛЕЄМСЬКОГО ВОГНЮ МИРУ


В Україні акція розпочалася 20 грудня, коли на польсько-українському кордоні пластуни перебрали Вогонь у харцерів - скаутів Польщі, а ті, в свою чергу, отримали його у скаутів Австрії. Від цього часу почнеться акція передання пластунами Вифлеємського Вогню Миру до місцевих громад по всій Україні. До кінця січня пластуни передаватимуть Віфлеємський Вогонь по дитячих притулках, лікарнях, державних установах та церквах по всій Україні. Щороку у заході беруть участь понад 10 тис. пластунів, до неї також долучаються десятки тисяч дітей у сотнях міст, містечок і сіл України. Символічним є те, що цей символ Миру, любові і добра діти передають дітям.

Вже понад 50 років перед Різдвом скаути Австрії запалюють свої свічечки у Вифлеємі і передають його скаутам Європи за допомогою „скаутської естафети” як символ миру, любові, братерства і єдності. Вогонь розвозять у всі кінці світу. До цього додаються Різдвяні вітання і побажання. Дана акція не пов’язана із якоюсь конкретною конфесією чи церквою.
Вифлеємський Вогонь Миру постійно горить у Вифлеємі, у церкві, яка стоїть на місці народження Ісуса Христа. Перша згадка про нього датована XII століттям. Тоді один із учасників Христових походів привіз це Світло з Вифлеєму як дар для своєї родини і близьких. Цей Вогонь - символ любові і миру, які Христос приніс на землю. Вогнем з Вифлеєму запалюють свічки вдома на Святу Вечерю. Щороку він мандрує по світу, долаючи кордони і єднаючи християн в часі Різдва Христового. Також його передають всім, хто є далеко від рідної домівки, щоб ті, що перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.


Bookmark and Share