Серія мікро-проектів була реалізована громадськістю


Як повідомляли ЗМІ та в першу чергу Інтернет, відбувся І-й тур конкурсу мікро-грантів (до 2,5 тис. грн.) які надавалися в рамках великого проекту з громадського адвокасі ВГО „ПОРА” за фінансової підтримки МБФ „Відродження”. Зокрема, в рамках цієї ініціативи було підтримано низки проектів і молодіжних громадських організацій. Подаємо добірку матеріалів за повідомленням сайту "kuchmizm.info".

ДОВКІЛЛЯ І МИ

Щороку з гарного, екологічно чистого місця с. Сабарів на Вінничині виростає смітник через велику кількість сміття, що звідти не вивозиться. А через постійний наплив відпочиваючих сміття ще й збільшується. Розробляючи проект „Довкілля і ми”, Вінницька міська молодіжно-юнацька організація „Скити” за сприяння ВГО „ПОРА!”, ставила собі за головну мету очистити місця відпочинку в цьому селі, а також сформувати у жителів Вінниці шанобливе ставлення до природи, заохочення до збереження чистоти в тих місцях, де самі ж відпочивають. Отож, для початку організатори поспілкувалися з місцевими жителями та органами влади під час ознайомчих поїздок до м.Ладижина, м.Хмілька та с.Сокілець(Немирівського району), як до місць масового відпочинку туристів. Для ефективного донесення ідеї ініціаторів екологічних заходів до населення було розроблено якісні листівки та агітаційні плакати, які повинні були формувати у жителів Вінниці бажання зберігати чистоту в місцях відпочинку.

42 волонтери зібрали близько сотні мішків (об’ємом по 50 кг), які були вивезені на офіційне звалище. Цікаво, що для того, аби вивезти сміття необхідно дістати окремий дозвіл від міськвиконкому, що займає від 3 до 7 днів, та сплатити по 60 гривень за кожну машину сміття. Але такі складнощі не спинили організаторів і вони вирішили, що пора налагоджувати зв’язки з місцевою владою. Таким місточком став відділ у справах сім’ї і молоді Вінницького міськвиконкому. Як наслідок відділ взяв на себе всі клопоти пов’язані з оформленням дозволу та оплатою за вивезення сміття.


ІЗМАЇЛ: Місцевим ініціативам – РОЗВИТОК !

Відкриття студентської правової бібліотеки, проведення 5-ти тематичних соціологічних досліджень, заснування Молодіжної громадської ради... Це далеко не всі результати, яких досягнула громадська правозахисна організація „Добра воля в Ізмаїльському районі за підтримки ВГО „ПОРА!”.

Основною метою реалізації проекту „Розвиток місцевих ініціатив в південноукраїнському регіоні” було сприяння підвищенню правової культури молоді регіону та забезпечення прозорості Ізмаїльської влади в прийнятті рішень щодо соціально-правового захисту місцевої молоді.

Але тепер все по-порядку.Спочатку організатори опитали громадську думку відносно проблем соціально-правового становища та захисту регіональної молоді. Далі – заснування правової бібліотеки. Третій пункт проекту – заснування Молодіжної громадської ради, основні задачі якої – координація роботи місцевих структур влади та громадських об”єднань з правової освіти, правового виховання молоді регіону, проведення постійного моніторингу щодо реальногто становища молоді в регіоні, розвиток молодіжного лідерства тощо. В рамках проекту також була проведена науково-практична коференція „Становище молоді в регіоні: проблеми та перспективи їх рішення”( на базі Ізмаїльського державного гуманітарного університету).

До речі, на підсумковому засіданні були прийняті рекомендації щодо ініціативи проведення південноукраїнських громадських слухань з цієї проблеми за участю голови Одеської облдержадміністрації В.П.Цушко, голови ізмаїльської райдержадміністрації С.А. Ніколаєва, народних депутатів України, депутатів місцевих рад та активістів громадського руху. Також організаторами розроблений посібник „Правові основи захисту молоді” у трьох частинах, перша з яких уже надрукована. Але і на цьому активісти не спинилися. Про це свідчить організація правової телефоннї лінії та мобільної правової консультації для молоді регіону. Всі благородні починання і започатковані заходи будуть діяти і надалі, навіть після закінчення терміну цього проекту.
Posted by прес-центр 2 at 28.07.2005 00:26

КІРОВОГРАД: Стоп реклама! ОБЕРЕЖНО, ДІТИ !

При підтримці Подільського центру соціальних технологій та ВГО „Пора!” за сприянням Міжнародного фонду „Відродження” Дитяча екологічна громадська організація „Флора” впродовж місяця з 15 червня по 15 липня в Кіровограді впроваджувала в життя проект „Стоп-реклама!Обережно, діти!”.

Метою проекту було залучаючи дітей та молодь до активних дій направлених на формування громадської думки про необхідність змін у практиці „заробляння грошей на здоров’ї молоді ”, ініціювати та досягти заборони на місцевому рівні розташування реклами алкогольних та тютюнових виробів біля учбових та позашкільних закладів та місць відпочинку дітей та молоді.
21 червня під час проведення пресс-клубу реформ присвяченому громадському обговоренню „Посилення державної політики контролю над тютюном” був презентован проект „Стоп реклама! Обережно діти!”. Ініціатива зацікавила не лише присутніх, але й ЗМІ. Незабором інформація про проект з*явилась у ІА УНІАН, а також на телеканалах „Інтер” та „Стимул”.
26 червня 2005 року під час святкування Дня Молоді Дитяча екологічна громадська організація „Флора” проводила конкурс „Придумай рекламу здорового способу життя”. В ньому приняло участь біля 150 осіб різного віку та статі. Учасникам конкурсу пропонували розробити рекламу здорового способу життя. Цього ж дня розпочалась акція по збору підписів під зверненням до депутатів міської ради, щодо заборони розташування реклами алкогольних та тютюнових виробів біля учбових та позашкільних закладів та місць відпочинку молоді. Збір підписів тривав тиждень. Всього було зібрано більш ніж 2 тисячі підписів.
Дитяча екологічна громадська організація „Флора” ініціювала та провела засідання круглого столу „Вплив засобів масової інформації та реклами на процес формування відношення молоді до здорового способу життя”. На засіданні були запрошені та присутні представники міського управління освіти та науки, міського управління охорони здоров’я, комітету в справах сім’ї та молоді, КМЦ соціальних служб для молоді ; представники молодіжних організацій „ПЛАСТ”, ВГО „ПОРА!”, „Січ”, ТІМО „Відкриті двері” , Центру підтримки творчих ініціатив, Інституту соціокультурного менеджменту, Кировоградського обласного благодійного об’єднання еврейських жінок „Ор-хава”, циганської громади, Родинного центру „Екологія сім’ї”, „Спілки жінок України”, представники народного союзу „Наша України”, соціалістичної партії, ВПО „Жінки за майбутне”( Всього 30 осіб) та представники преси.
Під час обговорення на засіданні круглого столу проблеми перевантаження вулиць нашого міста рекламою тютюну та алкоголю учасники круглого столу ,всі без винятку, підтримали нашу ініціативу про заборону розташування реклами тютюнової та горілчаної продукції в місцях відпочинку дітей та молоді.Через представників комітету у справах сім’ї та молоді міськвиконкому “Звернення” було передано депутатам міської ради.
Реалізація проекту дозволила привернути увагу міських органів влади, показала, що молодь, не згодна з тим, що майже біля всіх учбових та позашкільних закладів, місць відпочинку молоді, розташовуються реклама алкогольних та тютюнових виробів, що у всіх місцях відпочинку молоді рекламується пиво, проводяться рекламні акції.
Реалізація поекту показала органам влади дієвий механізм співпраці і ми сподіваємося в подальшому розраховувати на те, що в області і місті буде застосовано механізм соціального замовлення.


ЗРОБИМО УКРАЇНУ КРАСИВОЮ

Дві тернопільські волонтерські групи, грізно озброївшись мішками для сміття і приємними посмішками, розділилися на два маршрути. Їх завдання – займатись очисткою і приведенням у належний стан геологічних, гідрологічних та історичних пам”яток, берегів і русел річок та прилеглих територій.

Це – задум тернопільської міської організації „Спілка української молоді”, який став можливим завдяки сприянню Всеукраїнської організації „Пора!”. Перша група пройшла за маршрутом: Рукомиш-Бучач-Русилів-Червоногород; друга група – каньйон річки Стрипа (м. Бучач – с.Берим’яни). Окрім цього, волонтери поспілкувалися, як годиться, з місцевим активом, представниками влади і навіть релігійних общин, роздали просвітницькі матеріали.

Єдине, від чого поки що відмовилися організатори – зустріч з Бучацькою районною владою. Цю зустріч вирішено провести після проведення всієї роботи, оскільки підсумкове спілкування є ефективнішим. Саме тоді організатори і виконавці матимуть повну картину проблем регіону і предметніше зможуть вести розмову про стан екології на сучасному етапі, планувати подальші кроки покращання ситуації.

Bookmark and Share