Міністр ставить заслон поборам з студентів


Міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко звернувся до керівництва Міністерства освіти Криму, управлінь освіти обласних держадміністрацій та ректорів вищих навчальних закладів з приводу збирання коштів на організацію різноманітних заходів у навчальних закладах.
У листі міністра зазначається, що останнім часом збільшилася кількість звернень громадян до МОН, в яких йдеться про випадки збирання коштів з батьків. Ці факти формують негативну думку в суспільстві щодо авторитету педагогічних працівників. Аби уникнути такої ситуації та з метою попередження зловживань необхідно розглянути за участю батьківської громадськості питання доцільності та законності надання у навчальних закладах платних додаткових освітніх послуг понад обсягів навчальних планів та державного стандарту, заборонити збирання коштів працівниками навчального закладу і використовувати їх без відповідного бухгалтерського обліку та приймати благодійні внески виключно на добровільній основі з обов'язковим документальним оформленням.
Міністр освіти і науки у своєму листі нагадує, що при наданні платних освітніх послуг понад обсяги, що встановлені навчальними планами, треба користуватися "Переліком платних послуг, які можуть надаватися державними навчальними закладами", що затверджений Кабінетом Міністрів та звертає увагу керівників місцевих органів управлінь освіти про персональну відповідальність за дотриманням вимог законодавства щодо вказаних питань.

Bookmark and Share