Міністр освіти і науки України С.М. Ніколаєнко зустрівся зі студентством Миколаївщини


24 листопада 2005 року міністр освіти і науки С.М. Ніколаєнко з робочим візитом уже перебував на Миколаївщині. Основні проблеми, які обговорювалися у нашому регіоні, торкалися стану початкової та середньої шкіл.
Цього ж разу (17 січня 2006 року) Станіслав Миколайович зустрівся не лише з науковцями, представниками громадськості, засобів масової інформації, але й зі студентством Миколаївщини у читальній залі МДГУ ім. П. Могили. Молоді люди з різних вузів міста мали змогу поставити запитання міністру і розповісти йому особисто про проблеми, які існують сьогодні у вищій школі.

Під час зустрічі обговорювалися: урядова програма „Інформаційні і комунікаційні технології в освіті і науці” на 2006-2010 рр.; стимулювання науково-дослідницької роботи студентів у вузах; поетапний перехід України до Болонського процесу.

С.М. Ніколаєнко зазначив, що досі існують серйозні проблеми у питанні інформатизації освіти.
Проте, на думку міністра освіти і науки України, ситуація в 2006 році є дещо оптимістичнішою, бо вперше у новітній історії України прийнято не бюджет функціонування, а бюджет розвитку освіти. У бюджеті цього року консолідовані витрати на освіту складають 33 млрд. грн. проти 25,7 млрд. грн. в минулому році. Якщо порівняти цю цифру із ВВП 2005 року, який сягає 512, 5 млрд. грн., то витрати на освіту у 2006 році складають 6,4%, порівняно з 5,9% у 2005 р. Як відомо, Закон України „Про освіту” передбачає розмір витрат на освіту не менше 10% національного доходу.
Бюджет 2006 року дозволить здійснити ремонти шкіл, завершити, в основному, у 2006-2007 рр. їх комп'ютеризацію, налагодити вітчизняне виробництво сучасних засобів навчання з природничо-математичної та технологічної освіти, розпочати поетапне запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та реалізувати інші програми, передбачені розробленою Міністерством освіти і науки Концепцією розвитку освіти на 2006-2010 роки.
Щодо поетапного переходу до Болонського процесу, то основні вимоги Україна виконала, хоча залишаються ще деякі проблеми. Серед них участь студентів у науково-дослідницькій роботі. В Україні 30-40% вузів навіть за звітностями не проводять наукові дослідження.

У своїх привітальних словах МДГУ ім. П.Могили, С.М. Ніколаєнко наголосив: „Ви носите ім’я Петра Могили, це людина велика, це наш предтеча. Він показав приклад, що є вічне, а що є тлінне, приділивши багато уваги за життя освіті, заповідавши все своє майно її розвиткові”. Міністр освіти і науки України побажав університету, щоб до одиниці з одним нулем з часом додалися як мінімум ще два.

Станіслав Миколайович пообіцяв подарувати „Могилянці” новий гуртожиток. Точніше це має зробити Миколаївська обласна державна адміністрація, а Міністерство освіти і науки виділить кошти на його ремонт.Bookmark and Share

Узнать последние известия про Max Polyakov