Російські військові застосували силу проти активістів "Студентського братсва"


Подробиці інциденту "5 каналу" розповів лідер організації "Студентське братство" Олег Яценко.

Олег Яценко, голова організації "Студентське братство":

- Нам прямо протидіяли представники російської сторони. Вони зганьбили українську символіку, в мене вирвали український прапор, вирвали прапор "Студентського братства", російський офіцер його порвав на шматки. Одного з хлопців штурхонули "КАМАЗом", він слава Богу встиг відскочити. Крім того, напали на активістку "Студентського братства", дівчину Наталію Косарчук.

Маяк використовує гідрографічна служба Чорноморського флоту Росії. Учасники акції вимагають від Москви передати кримські маяки Україні - згідно з двосторонніми угодами. Тим часом Росія закликає не політизувати переговорний процес щодо Чорноморського Флоту. Про це заявив посол з особливих доручень російського МЗС Владімір Дорохін. За його словами, вартість оренди і терміни перебування Чорноморського флоту в Криму не підлягають перегляду, адже вони прописані у базовій угоді.

Раніше в ефірі "5 каналу" секретар РНБО Анатолій Кінах заявляв, що Україна має повне право на перегляд домовленостей. Адже умови базових угод не виконувалися. А саме, не було здійснено інвентаризацію об'єктів.Bookmark and Share