Францією прокотилися хвиля протестів молодих держслужбовців


Мешканців країни обурює урядовий план, який має вирішити проблему працевлаштування молодих спеціалістів. На думку авторів законопроекту, зміни дозволять молоді успішніше працевлаштовуватися. Ініціатива уряду передбачає збільшення робочих місць для випускників вищих навчальних закладів у компаніях та на підприємствах. Однак протестувальники виявили більше недоліків, ніж переваг у новому документі. Пропонована урядова форма трудового контракту дозволяє звільняти працівника віком до 26 років без жодних пояснень.

Франсуа Шерекю, протестувальник:
- Це висловлення громадської думки. Усі працівники насамперед бажають знати, чи зможуть вони зберегти робоче місце за нової трудової угоди. Уряду слід дослухатися до людей, які протестують проти запровадження подібного контракту.

Новий контракт більше стосується молодих людей, які пропрацювали у компанії менше двох років. Водночас підприємці неохоче беруть працівників без досвіду роботи.
Нині рівень безробіття серед французької молоді складає 23 відсотки. Це найвищий показник у Європі.

Бернард Тібаульт, «Профспілка працівників»:
- Уряд може ухвалити на національних зборах це рішення. Ми намагаємося захистити молодих людей від такої несправедливості. Розпочата сьогодні акція має привернути загальну увагу до проблеми.

Акції протесту відбулися у ста вісімдесяти семи містах Франції. За даними влади, у мітингах взяли участь приблизно 220 тисяч людей. Лідери профспілок називають удвічі більшу цифру. Наймасовіші вони були у Парижі, Тулузі та Леоні. Водночас до молоді приєдналися ліві політичні партії та центристський «Демократичний союз», який зазвичай підтримує урядові рішення. У середу керівники профспілок домовлятимуться про проведення повторної акції.


Bookmark and Share