Результати опитування молоді м. Суми на предмет пріоритетності вирішення проблем


Опитування проводилось молодіжною громадською організацією Фундація Регіональних Ініціатив в рамках проекту «Молодь! Скажи владі, чого ти хочеш!» протягом минулого тижня. Всього було опитано 811 респондентів. З них 49,9% - це молоді люди міста віком від 16 до 23 років, 31,2% - від 24 до 29 років та 18,9% - від 30 до 35 років.
Метою анкетування було дослідити пріоритетність вирішення проблем для молоді міста загалом та для кожної окремої вікової групи.
Напередодні виборів – 2006 питання молодіжної політики насправді турбує значні прошарки молоді та громадськості, адже від тих умов, які будуть створені для молодого покоління залежить майбутнє країни. Таким чином, актуальність питання пріоритетності вирішення проблем обґрунтована в першу чергу перебігом виборчого процесу.
Респондентам було запропоновано перелік нагальних проблем, що так чи інакше мають місце в житті середньостатистичної молодої людини. Необхідно було визначитись з пріоритетністю вирішення та проранжувати проблеми.
Таким чином, маємо результати – 16,21% респондентів вважають, що в першу чергу необхідно вирішити проблему працевлаштування молоді (до речі, саме ця проблема займає перше місце по всіх вікових групах, що підтверджує важливість її вирішення); 13,5% опитуваних виділяють як нагальну проблему – рівень заробітної плати; 13,3% - якісна та доступна освіта; 12,23% - якісна та доступна медицина і так далі.
В рамках проекту планується:
- широко презентувати результати дослідження,
- організувати відкрите обговорення, у тому числі з використанням результатів, на предмет включення молодіжної проблематики до виборчих програм партій на рівні міста, а також виявлення її регіональної специфіки для партійних організацій,
- здійснити інші заходи, направлені на підвищення участі молоді у суспільних процесах держави.

P.S. Більш детально у додатку

Bookmark and Share