У ХАРКОВІ ПРОЙШЛА ПРЕЗЕНТАЦІЯ ШКІЛЬНИХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ КЛУБІВ


В межах регіональної програми інформування громадськості з питань Європейської та Євроатлантичної інтеграції, яку напередодні затвердила Громадська колегія при голові облдержадміністрації, за поданням комісії з питань євроатлантичної інтеграції, планується створення Шкільних Європейських клубів на Харківщині.

В рамках презентації голова ХОО „Фундація Регіональних Ініціатив”, член Громадської колегії - В’ячеслав Гусєв коротко висвітлив учасникам про те, як повинна функціонувати зразкова модель Шкільного Європейського Клубу, акцентуючи велику увагу на практиці міжнародного співробітництва євроклубів. Основна мета існування ШЄК – налагодження контактів між молоддю Європи та України. Для молоді це – можливість отримати актуальну інформацію про ЄС, шанс розвинути і реалізувати себе, здобути знання, які незабаром матимуть практичне застосування і у майбутньому вплинуть на добробут особистий, громади, держави. Посередництвом здобуття поглиблених знань про ЄС та поширенню інформації про Україну, формуватиметься європейська спільнота, де немає розподілу за національністю, але є єднання за рівнем освіченості, культури, ментальності. Форми роботи Шкільних Європейських клубів передбачають налагодження контактів з школами ЄС, обмін шкільними делегаціями, спільну підготовку програм для здобуття підтримки європейських фінансових структур.

Як повідомив В’ячеслав Гусєв, не дивлячись на те, що програмою передбачено створення Шкільних Євроклубів на Харківщині, в Харкові вже активно працюють два Шкільних Євроклуби у школах №17 та №162. Це стало можливим після проходження стажування восени 2005-го року у РП Польща вчителів та учнів Євроклубу, де учасники знайомилися із роботою польських Євроклубів, отримали ідеї та методичні матеріали про їх діяльність. Всі сили для цього доклали ХОО „Фундація Регіональних Ініціатив” та ЦГМО Волині «Наша справа» і це не перша практика співпраці Харківської та Волинської НУО в реалізації евроінтеграційних прагнень України.

Присутні на презентації вчителі та школярі Київського району Харкова проявили зацікавленість у створенні Європейських Клубів. Виступи учасників минулого стажування, запитання присутніх, засвідчили бажання працювати над розбудовою мережі Євроклубів. Присутні визначили подальший план дій та домовились про проведення робочих нарад з питань діяльності ШЄКів.

В рамках заходу, в якому взяли участь представники понад 20 шкіл району, господарі заходу - Управління у справах сім’ї та молоді Київського району м.Харкова, нагородили районних переможців Міжнародного конкурсу творів «Моя країна в минулому, сучасному та майбутньому». Учасники заходу також отримали інформаційні матеріали про діяльність Європейського Союзу завдяки, які напередодні заходу надало Представництво ЄС в Україні.
ХОО „Фундація Регіональних Ініціатив” також висловлює подяку особисто керівнику ХММГО «Молодість і Мудрість» за надане мультимедійне обладнання для проведення заходу.

Контакти: ХОО «Фундація Регіональних Ініціатив»
м.Харків-64, пров.Петрашевського 8, оф.3
тел. +38-057-372-41-94
E-mail: frikharkiv@yahoo.om
Контактна особа проекту: В’ячеслав Гусєв
Bookmark and Share