ПОНАД ТИСЯЧУ ОСІБ У ЛЬВОВІ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ВШАНУВАННІ 114-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЙОСИПА СЛІПОГО


Акцію провели християнські молодіжні організації Львівщини: Українська молодь Христові, Академія української молоді, «Обнова», «Посвіт», «Витанія» за підтримки Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ та управління у справах сім’ї та молоді Львівської ОДА.

Розпочався захід молитвою у церкві св. Юра, після чого молодіжний актив Львівщини разом зі старшим поколінням відвідали крипту Йосифа Сліпого, яка була відкрита упродовж дня.

Відтак, у кінотеатрі ім. О.Довженка, що на Сихові, пройшов вечір-спогад. За словами настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці, отця Ореста Фредини, Патріарх Йосип Сліпий наголошував, що кожен третій українець - геніальний. «Так можна сказати і про нього – про людину, яка не шкодувала ні сил, ні праці, ні життя для збереження української Церкви. Коли в Італії будували український храм, Йосип Сліпий разом з митцями виходив на риштування, щоб спільно з ними молитися, надихати їх. Його життєвий приклад має надихнути нас і сьогодні», – зазначив отець Орест Фредина.

Голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отець Йосип Мілян зачитав звернення Йосипа Сліпого із його Заповіту, наголосив, що над ним сьогодні працює Українська греко-католицька церква, мусить нині до нього звернутися і молодь.
Начальник управління у справах молоді ЛОДА Андрій Корнат наголосив, що його управління посприяло, щоб у заході взяли участь молоді люди практично з усіх районів Львівщини, і не лише з християнських, а й з припартійних організацій. «Святкуючи такі свята, ми створюємо нові сторінки історії, на своїх плечах ми несемо важливу місію, щоб врятувати Україну», – такими словами завершив свій виступ Андрій Корнат.
Кожен учасник акції отримав також буклети про Патріарха Йосипа Сліпого, його Заповіт, переглянув документальний фільм «Патріарх».

Довідка ЗІКу.
Йосиф Сліпий (Коберницький-Дичковський) народився 17 лютого 1892 року у селі Заздрості Теребовлянського району на Тернопільщині. У 1911 році Йосиф закінчив тернопільську гімназію з відзнакою та вступив до Духовної семінарії у Львові. Як здібного студента, його скерували в Інсбрукський університет для навчання в Богословській колегії. У 1917 році Йосифа Сліпого висвячує митрополит Андрій Шептицький в Уневі. Через вісім років його призначили ректором Духовної академії. У 1944 році, після смерті Андрія Шептицького, Йосиф Сліпий перебрав керівництво Галицькою митрополією.
За відмову зректися Церкви та співпрацювати зі радянською владою у 1945 році Йосипа Сліпого заарештовують, а у 1946 році засуджують на 8 років таборів. У 1953 році Москва звертається з черговою пропозицією щодо співпраці, але після відмови знову – тюрми, табори. У 1963 році на особисте прохання Папи Римського та президента США Джона Кеннеді у дуже тяжкому стані Йосифа Сліпого висиляють з СРСР.
Наступні роки Йосиф Сліпий присвятив безперервній праці над єднанням українців у світі та боротьбі за Патріархат Української Церкви.
У 1984 році 7 вересня Патріарх покинув земне життя. У 1992 році похований у крипті Собору Святого Юра у Львові.

Bookmark and Share