Нарешті: зразкові, чесні та прозорі вибори в Кіровограді


25 – 26 лютого в Кіровограді пройшов тренінг для активної молоді з досить амбітною назвою – „Я – Політик”. Ідея проекту належить Олександру Смеричанському. Підійшовши до проблеми заполітизованості нації філософськи, він вирішив, що, як кажуть, „клин – клином…” Метою тренінгу було допомогти проедставникам молоді регіону напередодні парламентських виборів розібратися у ході передвиборчого процесу, а також, що набагато важливіше, усвідомити свою роль у ньому.
Профінансувати проект погодилися керівники німецької програми „Theodor-Heuss-Kolleg der Robert Bosch Stiftung”.
До реалізації проекту долучилися лідери молодіжного руху, що представляють громадські організації з різних регіонів України. Серед них кіровоградське творче об’єднання „Технології оптимального розвитку особистості”, а також кіровоградська та харківська обласні молодіжні організації зі спільною назвою – „Фундація Регіональних Ініціатив”. Об’єднує організаторів активна громадянська позиція, любов до рідного міста (яке , наразі, у них одне - Кіровоград), а тепер іще і теплі дружні стосунки.
Перший, теоретичний день тренінгу був присвячений класифікації та основним механізмам роботи політичних партій, основам законодавства, що визначає їх діяльність, та виборчого законодавства. Крім цього, учасники дізналися про принципи роботи громадських організацій (а куди ж без них!) починаючи від реєстрації, і закінчуючи формами діяльності під час виборів. А для того, щоб ти, допитливий мій читачу, зміг про все це вчасно дізнатися, учасники вчилися налагоджувати контакти зі ЗМІ.
Другий день, за традицією, був, так би мовити, практичним заняттям. Учасники розділилися на 5 команд, серед яких 4 політичні партії, завдання яких – заручитися підтримкою якнайбільшої кількості виборців (серед тих-таки учасників), та громадська організаія, що мала слідкувати за чесністю та прозорістю передвиборчої кампанії.
Ситуація досить життєва. Мета кожної партії – перемога на виборах 26 лютого (досить символічно, як на мене). Різниця лише в тому, що в межах цієї рольової гри учасники відчували, що все залежить лише від них самих, в реальному ж житті більшість вже втратила віру в те, що народ здатен вирішувати, кому довірити долю держави.
Завдання отримані, час пішов! І тут почалося найцікавіше. Ті учасники, що в реальному житті мали досвід роботи у штабах політичних партій чи кандидатів, почали працювати за звичною схемою, використовуючи, м’яко кажучи, нечесні методи агітації. Не витрачаючи час на написання дієвої програми своєї партії, що змогла би привернути увагу виборців, вони почали відбирати рекламну площу в інших партій, безпідставно звинувачувати суперників у причетності до злочинності,одним словом, все у „найкращих” традиціях. Але інші учасники та команда громадської організації швидко дали зрозуміти нечесним гравцям, що це „не наші методи”. Незаконні методи агітації набули розголосу серед населення умовної країни, а члени партії, що їх застосовувала, здобули славу безвідповідальних демагогів, що, звичайно, не додало їм прихильників. Зрештою, перемогу виборола партія, яка представила на розсуд виборців найреалістичнішу програму, а також найбільш нестандартно, навіть творчо, підійшла до проведення агітації.
Так невеличкий дводенний тренінг може слугувати прикладом, як повинна працювати влада в демократичному суспільстві. Громадяни не повинні пробачати брехні тим, кому вони довірили вирішувати долю своєї країни. Знаючи це, останні, в свою чергу, вимушені будуть ставитися відповідально до своїх обов’язків. Лише в цьому випадку у тебе, любий мій читачу, не виникатиме необхідності розбиратися, хто із владних мужів збрехав більше, а хто менше. Збрехав, значить винен, не виправдав довіри, не гідний представляти твої інтереси.
А ось тепер тобі варто замислитися… Такий підхід до політики і політиків здатен об’єднати націю так само, як об’єднав молодь-учасників тренінгу „Я – Політик”.

P.S. Робота ж над організацією тренінгу об’єднала представників „Фундації Регіональних Ініціатив” Кіровограда і Харкова. Тепер, крім робочих, нас пов’язують і дружні стосунки.Bookmark and Share