Громадянська Ініціатива "Знаю!" влаштувала акцію біля ЦВК


Учасники розділилися на дві команди – алохліти та чилохти, скандували свої гасла та підтримували своїх гравців. Гравці ж за допомогою бейсбольних бит («люстраторів») дізнавалися більше про кандидатів у списках партій Лохотипів та Ренгтонів.

Як зазначив координатор ініціативи «Знаю!» Дмитро Потєхін, «цією жартівливою акцією ми хочемо привернути увагу виборців до дуже серйозної проблеми». Перебіг виборів ставить під сумнів їх чесність та відкритість. Попри конкуренцію політичних сил та позірну свободу слова виборці позбавлені інформаціїї для усвідомленого вибору. Акція недаремно проходить під стінами Центральної виборчої комісії. Система виборчих комісій цілеспрямовано приховує відомості про кандидатів. Біографїі та довідки про доходи, на оприлюднення яких погодилися самі кандидати, потрібні в першу чергу виборцям, а не виборчим комісіям. Ми кажемо: виборчі комісії – у змові проти виборців!

Наразі ЦВК та ТВК готові надати виборцям лише ім’я, рік народження, посаду та місце проживання кандидатів. І не збираються поширювати інші відомості про кандидатів, потрібні виборцям для формування свідомого вибору.

Законні спроби громадських організацій та окремих виборців отримати більше інформації (на оприлюднення якої кандидати самі погодилися) наштовхнулися на нерозуміння виборчих комісій. Аргументація комісій абсурдна: ст. 32 Конституції України, яка не допускає поширення конфіденційної інформації про людину без її згоди. Але ж всі кандидати погодилися на оприлюднення своїх біографії та доходів!

Також, згідно із ч. 2 ст.13 Закону України «Про вибори народних депутатів» виборчі комісії зобов’язані забезпечити можливість для ознайомлення виборців із відомостями про кандидатів у депутати. А стаття 29 Закону України «Про інформацію» стверджує, що «доступ до відкритої інформації забезпечується шляхом: […] безпосереднього її надання зацікавленим громадянам […]. Обмеження права на одержання відкритої інформації забороняється законом».

В ефірі 5 каналу 2 березня голова ЦВК п. Давидович заявив, що він «нікому нічого не даватиме». ЗНАЮ! закликає всіх активних громадян, "які не хочуть більше бути лохами, відстояти своє право на інформацію. Ми пропонуємо всім бланки запитів до виборчих комісій (копія додається). В разі відмови, ви маєте законне право оскаржити рішення в суді". Юридичну допомогу щодо позовних заяв можна отримати на безкоштовній «гарячій лінії» 88005022500.

Bookmark and Share