Павленко звітується. Каже є успіхи у сфері молодіжного житлового будівництва


Про це повідомив Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій ПАВЛЕНКО, підбиваючи підсумки програм молодіжного житлового будівництва за 2005 рік.

У 2005 році робота за програмами Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву була успішною. Такого висновку дійшли члени Спостережної ради Фонду, засідання якої пройшло 23 лютого у Києві під головуванням Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрія ПАВЛЕНКА. У 2005 році фонд заключив 15 800 угод про надання часткової компенсації відсоткової ставки за кредитами комерційних банків наданих на будівництво або придбання житла. На виконання зобов’язань за угодами про надання часткової компенсації Фондом у 2005 році використано 25 млн.грн. коштів Державного бюджету. Якщо порівнювати, то протягом 2004 року за даним проектом було видано всього 1 143 кредити з частковою компенсацією відсоткової ставки.

За підсумками минулого року Фонд та його регіональні управління за рахунок коштів загального фонду державного бюджету профінансовано в обсязі 130 млн. грн., що складає 100% річних призначень, передбачених Фонду бюджетом.

Крім того, у 2005 році Фондом використано на кредитування молодих родин понад 11 000 тис. грн. коштів, що надійшли від погашення раніше наданих кредитів. У 2004 році відповідно ця сума становила понад 6 640 тис. грн. За рахунок коштів місцевих бюджетів видано кредитів на загальну суму 20 823 тис. грн., а це 73% від обсягів, запланованих на 2005 рік.

Тож Фонд у 2005 році порівняно з 2004 роком збільшив у 6,8 разів кількість кредитів молодим сім’ям на будівництво та придбання житла. Говорячи про це Юрій ПАВЛЕНКО наголосив: "На початку 2005 року ми пообіцяли збільшити кількість послуг за програмами молодіжного житлового будівництва у 5 разів. Тоді нам ніхто не повірив. Але ми збільшили цей показник у 6,8 разів. При цьому це вдалось зробити за рахунок оптимізації використання коштів на зазначені програми, адже збільшення фінансування на них було незначне".

Лідерами за обсягами залучення кредитних ресурсів місцевих бюджетів є Донецьке, Луганське, Рівненське, Івано-Франківське, Сумське та Черкаське регіональні управління Фонду.

На пільгове кредитування будівництва житла для молоді у 2006 році буде спрямовано за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів близько 180 млн. грн.

Юрій ПАВЛЕНКО повідомив, що задля збільшення кількості кредитів у 2006 році Фондом буде впроваджено два проекти із залучення позабюджетних джерел фінансування Державної програми забезпечення молоді житлом.

Це буде спільний проект з Державною іпотечною установою з рефінансування кредитів молодим сім’ям, які видані Фондом на будівництво житла. Ще одним буде спільний проект з “Державним ощадним банком” зі створення системи житлово-будівельних заощаджень.

Обидва проекти, за словами Міністра, на завершальній стадії розробки і будуть презентовані вже найближчим часом.

Bookmark and Share