Павло Макаренко: рішення Харківської міськради має суто популістський характер


Що спонукала депутатів до цього – питання відкрите, але відповідь на нього лежить на поверхні, - майбутні парламентські та місцеві вибори.

За словами Голови Харківської обласної організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу Павла Макаренка, „Харківська міськрада вийшла за межі своїх повноважень, адже Законом України „Про місцеве самоврядування” визначено, що міськрада може приймати рішення лише про мову засідань ради.” „Під час прийняття рішення депутати посилались на Європейську хартію регіональних мов та мов національних меншин, однак ця хартія своєю першою статтею визначає, що має бути узгоджена з внутрішнім законодавством та Конституцією,” – вважає Павло Макаренко.

Він також наголосив, що „Згідно з Конституцією України всі нормативні акти мають узгоджуватись з положеннями Конституції. Рішення міськради прямо суперечить статті 10 Конституції України, адже фактично прирівняє російську мову до державної”.

„Це рішення має суто популістський характер: Шумілкін вперше заговорив українською мовою, водночас він є ініціатором цього питання. Очевидно, що мер Харкова Шумілкін перед виборами хоче догодити і тим і тим: у мери він йде як самовисуванець, до облради у списку НСНУ, до міськради створив блок В.Шумілкіна „За Харьков!”

Bookmark and Share