Валентина Довженка пропонує збільшити розмір допомоги по догляду за дитиною до трьох років спочатку до прожиткового мінімуму


8,5 тисяч гривень, які мали виділятися як одноразова допомога при народженні дитини, перетворилися фактично у допомогу з догляду за дитиною, оскільки суму розподілили і виплачують не відразу, а впродовж року. Про це заявила 6 березня у Чернівцях лідер партії „Жінки за майбутнє”, третій номер виборчого списку опозиційного блоку “Не ТАК!” Валентина Довженко. За її словами, уряд мав намір її взагалі зменшити і лише втручання парламенту зупинило цей процес. Валентина Довженко також переконана в тому, що запровадження цієї допомоги жодним чином не позначилося на народжуваності в Україні.
За її словами, для росту народжуваності потрібно розробити Національну програму сімейної політики, яка передбачатиме цілу низку заходів підтримки родин з дітьми до трьох та до 18 років. Зокрема, Валентина Довженка пропонує збільшити розмір допомоги по догляду за дитиною до трьох років спочатку до прожиткового мінімуму, а на другому етапі – до рівня середньої заробітної плати. Вона вважає, що Україні варто запозичити досвід тих країн, де при народженні дитини держава відкриває новонародженому рахунок із значним початковим внеском, захищеним від інфляції. Сім’ям, де виховуються діти до 18 років, на думку Валентини Довженко, потрібно передбачити систему державних пільг, зокрема безкоштовне забезпечення дітей підручниками, взуттям, шкільною формою тощо.
Опозиційний блок “НЕ ТАК!” виступає також за запровадження в Україні державних молодіжних стандартів, де має бути передбачено збільшення обсягів фінансування молодіжного кредитування житла, а також запровадження пільгових кредитів для молоді на облаштування житла.
За словами Валентини Довженко, Опозиційний блок „НЕ ТАК!” після проходження до парламенту ініціюватиме введення єдиного соціального податку та його зменшення вдвічі для тих, хто вдвічі збільшить зарплату на своєму виробництві.
Вона також звернула увагу, що в Україні необхідно розробити нову Національну програму покращення становища дітей, адже попередня завершилася 1 січня 2005 року й іншої ніхто не ухвалював.Bookmark and Share