Хто займається молоддю на селі ?


Нещодавно в рамках проекту "Активізація молоді на місцевому рівні" для молоді віддалених районів Волині було проведено навчання в „Школі місцевого лідера”. "Хто займається молоддю на селі?" Нам цим питанням дискутують не лише напередодні Дня молоді, воно актуальне і тоді, коли мова йде про освіту, високий рівень безробіття, нереалізованість молоді, численну кількість молодих правопорушників. Чиновники складають програми розвитку на п’ять-шість років, які так і лишаються нереалізованими, хоча звіти пишуться й видаються великими тиражами. Більшість часу молодь віддана сама собі.

Сучасна школа теж не може задовольнити основних потреб сучасної молоді в гарній комунікації, вмінні представити себе, бути впевненим і самодостатнім. Школа, не дивлячись на те, що світ розвивається і конкуренція стає основною формою виживання, як і п’ятдесят років тому, дає знання, але не дає інструментів до їхнього застосування, не дає навиків.

Силами нечисленних регіональних громадських організацій вдається залучити молодь до профілактики із негативними явищами, очищення забруднених територій, організувати яке-небудь дозвілля. На жаль, активну участь у громадському житті можуть брати лише жителі великих міст, тому що діяльність дієвих громадських організацій, як правило, не поширюється на села і селища. Дуже актуальною і потрібною завжди була робота з молоддю невеликих районів.

Саме тому Асоціація захисту прав молоді Волині розпочала реалізацію проекту „Активізація молоді на місцевому рівні”. Проект був підтриманий Представництвом Світового Банку в Україні, в рамках "Програми малих грантів-2005", заручився також і місцевою підтримкою Волинської обласної ради. До проекту була залучена саме молодь віддалених сільськогосподарських районів Волинської області: Іваничівського, Володимир-Волинського, Шацького, Ратнівського, Камінь-Каширського.

Виконавці проекту – молоді активісти Асоціації впевнені в тому, що тільки тоді молодіжна політика буде сформована дієвою й ефективною, якщо її формування розпочинатиметься з регіонів. А місяць тому, на презентації проекту заступник керівника виконавчого апарату, керуючий справами Волинської обласної ради Володимир Навроцький наголосив на тому, що активізація сільської молоді завжди залишалася проблемою на часі. Саме тому обласна рада долучилася до його реалізації.

Навчання проходило в мальовничому куточку Волині – пансіонаті „Шацькі озера” на березі озера Світязь. Двадцять молодих хлопців і дівчат вчилися основам лідерства, азам діяльності громадських об’єднань: асоціацій, спілок, фондів тощо. Двадцять молодих хлопців і дівчат вчилися основам лідерства, азам діяльності громадських об’єднань: асоціацій, спілок, фондів тощо. Найбільш зацікавилася молодь у можливостях вирішувати власні проблеми на місцях самостійно. Саме тому голова Асоціації Микола Іванюк провів окрему сесію по створенню громадської молодіжної ради. В рамках проекту також заплановане проведення круглих столів „Громадська рада – механізм залучення молоді до реалізації молодіжної політики на регіональному рівні” в цих районах.

На завершальному етапі проекту в обласному центрі буде проведено молодіжний громадський форум Волині за участю не менше ніж 60-ти осіб, які стануть учасниками проекту, представників виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Під час форуму будуть оприлюднені напрацювання проекту по залучення молоді районів до реалізації молодіжної політики через створення та підтримку громадських організацій, громадських дорадчих органів. Також буде ініційовано створення Волинської обласної молодіжної громадської ради, адже залучення громадськості до процесу формування та реалізації державної політики є обов’язковим для демократичного державного управління. В обраних районах відсутні громадські дорадчі органи, хоча нормативна база для цього існує (Указ Президента України „Про забезпечення умов для більш широкої участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”).

Юлія Бєловицька,
www.civicua.org

Bookmark and Share