УЖЕ ЦЬОГО РОКУ БОГОСЛОВИ ОТРИМАЮТЬ ДЕРЖАВНІ ДИПЛОМИ


Досі Україна залишалася єдиною державою в Центральній та Східній Європі, де богослов’я було невизнаною наукою. Тепер дипломи держаного зразка отримуватимуть не лише випускники УКУ, а й усіх навчальних закладів різних конфесій, де викладають цю науку. Для того, щоб це змогли зробити уже цьогорічні випускники УКУ, заклад повинен додатково пройти ще одну атестацію.
Зможуть отримати дипломи державного зразка і ті, хто навчався на філософсько-богословському факультеті УКУ протягом минулих років. Після здачі академрізниці вони матимуть змогу вибирати між дипломами ЛНУ ім. Івана Франка і УКУ. Щороку на філософсько-богословський факультет УКУ зможе прийняти 75 осіб, а якщо вступників буде менше, на їх місце зможуть потрапити ті, хто уже закінчив вуз і тепер хоче отримати державний диплом.
Видачу ліцензії на підготовку бакалаврів богослов’я УКУ ректор вузу о. Борис Ґудзяк вважає заслугою революції, Віктора Ющенка та голови ЛОДА Петра Олійника. А дванадцятирічний шлях УКУ до цієї події, на його думку, був таким довгим через незнання, страх і упередження влади щодо богослов’я.
«Наші випускники ніколи не мали проблем з працевлаштуванням, адже ми робимо великий акцент на вивчення мов, тож вони завше є затребуваними, - каже ректор УКУ о. Борис Ґудзяк. – Окрім того, 40% випускників мають дипломи інших вузів. Що ж до того, що зміниться, – наші випускники зможуть працювати у школах. Питання у іншому – чому Бог дозволив нам «мандрувати» стільки років без визнання? Для перших студентів УКУ це стало своєрідним фільтром. Вони не мали ані вигоди, ані статусу, ані грошей – тільки перешкоди. Коли до нас вступали перші абітурієнти, ми не могли навіть назвати їм адреси навчального закладу. Однак, усе це допомогло тому, щоб наші програми розвивалися свобідно і неформально, керуючись тим, що потребують студенти».


Bookmark and Share