Віктор Ющенко планує ініціювати чергове підвищення студентських стипендій у 2006 році


Президент України Віктор Ющенко планує ініціювати чергове підвищення студентських стипендій у 2006 році. Про це він сказав сьогодні під час зустрічі із студентами та викладачами Харкова.

За словами Глави держави, після виборів він має намір внести до парламенту пропозицію про повторний перегляд концепції фінансування стипендій. Президент нагадав, що згідно з чинним законодавством, розмір стипендії знаходиться на рівні третини прожиткового мінімуму.

В. Ющенко також повідомив, що в Україні почалася реалізація проекту із будівництва студентських містечок – з цією метою з держбюджету виділяється 20 млн. грн. У неділю в Києві планується закладання каменя на місці зведення такого містечка. Надалі планується залучити до проекту ще чотири міста, серед яких перше – Харків. Ще 25 млн. грн. передбачено у бюджеті на ремонт студентських гуртожитків.

Глава держави позитивно оцінив зростання кількості іноземних студентів, що навчаються в Україні – цей показник у 2005 році вперше перевищив рівень, що існував за часів СРСР і нині становить 34 тисячі осіб з більш ніж ста країн. Безумовно, зазначив В. Ющенко, це є дуже важливою складовою державної політики України. У поточному році планується впровадження ряду спеціалізованих програм для навчання іноземних студентів. «Я впевнений, що цим ми піднімемо авторитет української освіти у світі», – сказав В. Ющенко.

Bookmark and Share