Українське студентство - у підтримку французської молоді


Ця акція ініційована сумськими студентами – учасниками „Студентської революції на траві” у Сумах 2004 року та підтримана Молодіжним Націоналістичним Конгресом, також відомим своїми акціями студентської солідарності у 1998 і 2000 роках по відновленню пільг на проїзд та подій у КПІ 2003 року, повідомляє інформаційний центр МНК.

Пікет солідарності має на меті привернути увагу українського студентства до захисту своїх побутових та трудових прав і на прикладі Франції показати впливовість організованого студентського руху. На знак протесту французькі студенти провели мітинги у 200 містах. Участь у маніфестаціях взяли близько трьох мільйонів осіб, які представляють студентські профспілки, молодіжні та громадські організації. До проголошеного студентами загального страйку долучилися 64 університети з наявних 84-х, а також 814 ліцеїв. Студенти вимагають від уряду скасувати нове трудове законодавство, яке більшість населення Франції називає „драконівським” та „дискримінаційним”, вони готові до кінця відстоювати свої права.

Сумські студенти та молоді націоналісти впевнені, що таким чином уряд Франції намагається вирішити свої національні та соціальні проблеми за рахунок трудових прав молодих французів.

Організатори акції нагадують, що саме українське студентство в усі часи відігравало роль найбільш важливого чинника під час суспільних реформацій. Нехай французькі події стануть пересторогою для керівників української держави. Адже питання національного інтересу – є захист соціальних гарантій майбутнього країни – її студентства. „Без національної революції
немає соціальної” (Я. Стецько).

Студенти Сумщини в ході цієї акції вручать представникам посольства Франції кілька копій фільму “Громада може”, який висвітлює та аналізує хід студентської акції спротиву, яку потім й назвали “революцією на траві” або “наметовою революцією”.
Bookmark and Share