Конкурсна комісія розпочала свою роботу


Конкурс проектів програм – визначна подія в молодіжному середовищі України.Як відбувається розподіл досить немаленької суми в одинадцять с половиною мільйонів гривень? Як працюють члени конкурсної комісії? За якими критеріями вони відбирають найефективніші проекти? Важлива місія надати громадськості відповіді на ці та інші питання була покладена на кореспондентку МП, яка була присутня на засіданні та пильно слідкувала за усім, що там відбувається.

Засідання відбулося 4 квітня, в одному з кабінетів міністерського департаменту по вулиці Десятинній. Про результати роботи Департаменту молодіжної політики стосовно першого етапу конкурсу (розгляд конкурсної документації) членам комісії прозвітував відповідальний секретар комісії та голова Департаменту Олександр Ярема. До участі в конкурсі були допущені всі організації, в тому числі і такі, що в силу вагомих підстав подали документи пізніше зазначеного терміну. Крім того, організаціям, які допустили технічні помилки у фінансовому звіті, комісія надала можливість їх виправити у зазначений термін, і вони також перейшли до другого етапу конкурсу.

Члени комісії затвердили порядок відкритого захисту та перелік програм, які візьмуть у ньому участь. Згідно з рішенням, проект захищає керівник організації (або за його письмовим дорученням представник організації), який має висвітити мету, актуальність, очікувані результати від програми тощо. Регламент виступу – не більше 7 хвилин, ще 5 хвилин додається на питання членів конкурсної комісії та відповіді. До захисту запрошуються представники ЗМІ. У разі ж, якщо організація відмовиться від відкритого захисту, цей проект програми знімається з конкурсу.

Одноголосно було схвалено, що ті організації, які вперше беруть участь у конкурсі будуть захищати свої програми в обов’язковому порядку. Як «молоді гравці», – зазначив пан Ярема. Нагадаємо, що в минулому році за рішенням конкурсної комісії залучалися до відкритого захисту ті програми, які претендували на суму коштів понад 100 000 гривень. Костянтин Захаренко висловився за те, щоб ця практика була продовжена. «Коли реалізація програми потребує великої суми коштів, є сенс почути, що ж це за програма», – зауважив він. Також була озвучена думка про заслуховування всіх без винятку програм, але комісія одразу порахувала, що це займе майже три доби – 74, 5 години. Вадим Руденко висунув пропозицію запрошувати на відкритий захист усі нові організації, а також ті, які вже брали участь у конкурсі, але мало відомі молодіжному загалу.

В результаті, члени комісії розглянули усі організації та, окрім нових, винесли на відкритий захист ще низку проектів. Захист призначено на понеділок на 10 годину ранку.

Третє питання порядку денного стосувалося оцінювання проектів програм, поданих на конкурс. «Для того, щоб не було обвинувачень в заангажованості, – зауважила голова комісії Лідія Леонтьєва, – необхідно залучити експертів, фахівців з визначених пріоритетів, для здійснення експертної оцінки. Відсутність експертів дасть підстави будь-кому сказати, що ми тут з вами сіли, поділили і розігнали комісію».

Заступник голови комісії, народний депутат України Юрій Криворучко порадив дослухатися до думки голови, хоча зазначив, що сам він критично ставиться до будь-яких оцінок експертів. Зокрема, пан Криворучко звернув увагу колег на те, що у минулі роки були випадки недобросовісної роботи таких фахівців. Однак задля налагодження більш прозорого механізму роботи комісії, рішення запросити експертів було прийнято одностайно, при цьому на оцінку фахівцям будуть надаватися лише ті проекти програм, які братимуть участь у відкритому захисті.

Самі ж члени конкурсної комісії мають ще чимало роботи. Їм необхідно проаналізувати всі проекти програм, допущені до другого етапу конкурсу, здійснити їх фахову оцінку, заповнити оціночний лист та до 12 квітня 2006 року подати відповідальному секретарю комісії для узагальнення.

Інформаційна довідка

Загалом було отримано 298 програм від 91 молодіжної та дитячої громадської організації.
Порівняно з минулим роком, кількість програм зменшилася, але в той же час збільшилася кількість організацій-учасників.

Загальна сума коштів, яку організації очікують від міністерства – 42 мільйони 99 тисяч 260 гривень. З них 39 мільйонів 880 тисяч гривень бажають залучити молодіжні організації, і 2 мільйони 210 тисяч гривень – вочевидь, більш скромніші, дитячі організації.

Найменше програм цього року було подано на розв’язання пріоритетної проблеми зміцнення інституту сім’ї, сприяння покращенню демографічної ситуації – лише 11. Для порівняння, на формування здорового способу життя дітей та молоді було подано 54 програми, стільки же – на інтеграцію української молоді до європейської та світової молодіжної спільноти.

25 організацій позиціонують себе як такі, що входять до НРМОУ, 25 – до УНКМО, 7 – і до НРМОУ, і до УНКМО, 13 – до складу інших всеукраїнських спілок, 21 організація не входить до складу жодної.

10 організацій подавали проекти програм вперше: «Європейська інтеграція», Національний молодіжний центр «Екологічні ініціативи», Комітет молодих виборців України, Українське молодіжне об’єднання, «Молоді демократи», Спілка селянської молоді, «Українська народна молодь», «Студентське братство», Спілка молоді регіонів та Всеукраїнське молодіжне об’єднання підтримки вітчизняного виробника "Альтернатива".
Bookmark and Share