Як Міжнародний день молодіжних дій за права людини святкували в Полтаві


Вибори – так, а права людини... Тим більше, коли йдеться про якісь молодіжні дії за ці незрозумілі права.

Натомість цей день у світі відзначають достатньо широко. За прикладом далеко ходити не треба: у Росії активістами Молодіжного правозахисного руху (Молодёжное правозащитное движение) щороку проводяться акції до цього дня. Цьогоріч 9 квітня наші сусіди відзначили цілою низкою заходів у різних містах Росії: масові акції, виставки і презентації, видання книжок і просвітницькі кампанії.

До речі, представником міжнародного Молодіжного правозахисного руху в Полтаві є Програма “Молодіжне право”, що діє в Полтаві з лютого 2004 року. Вона була впроваджена ініціативною групою з молодих юристів, журналістів та громадських діячів з метою підвищення правової освіти молоді, а також інформування громадськості щодо прав молоді, їх дотримання та можливостей захисту.

Питання про необхідність проведення цих заходів піднімається самою молоддю, яка звертається до фахівців Програми.

У її рамках ведеться діяльність у кількох компонентах. Це правозахист (робота юридичної клініки “Наше право” на базі Полтавського інституту економіки і права за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”), інформування (запровадження рубрик в газетах, передачі на радіо “Ваша хвиля”, що лунає в ефірі кожного другого та четвертого понеділка місяця о 15:15), правопросвітницька робота (видання посібників, книжок, плакатів тощо), проведення публічних заходів (лекцій, круглих столів, інформаційних зустрічей), соціологічних досліджень, конкурсів малюнків та творчих робіт, навчання та стажування молоді.

Реалізація Програми “Молодіжне право” підтримана такими організаціями та установами як Молодіжний парламент Полтавщини (обласна спілка молодіжних та дитячих громадських організацій, дорадчий орган з молодіжних питань Полтавської облради), обласним управлінням юстиції, Інститутом економіки і права, управлінням молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації, судами, прокуратурою, низкою громадських організацій.

Із 2005 року Програма “Молодіжне право” є учасником згаданого міжнародного Молодіжного правозахисного руху. І, підтримуючи кампанію з відзначення 9 квітня, фахівці Програми підготували до цього дня видання для молоді під назвою “Путівник “Молодіжне право”. У ньому стисло і лаконічно, на основі інтерв’ю з фахівцями відповідних галузей вміщено відповіді на найактуальніші правові питання молоді, що були визначені шляхом соціологічного дослідження. У “Путівнику”, який є зручною в користуванні брошурою, розкрито теми працевлаштування для молоді («Коли ти шукаєш роботу»), житлового кредитування («Як отримати кредит на житло»), народження дитини («Приємні клопоти і доречна допомога»), започаткування бізнесу («Як розпочати власну справу»), роботи за кордоном («Як виїхати і як повернутися»). Посібник-брошуру можна отримати в офісі Молодіжного парламенту Полтавщини, юридичної клініки «Наше право», також він безкоштовно розповсюджується у навчальних закладах, установах, бібліотеках міста. А до друку готується вже другий випуск «Путівника».Bookmark and Share