ЯК ПЕРСПЕКТИВНА СІЛЬСЬКА МОЛОДЬ АМАГАЄТЬСЯ БОРОТИСЯ З БЕЗПЕРСПЕКТИВНІСТЮ НИНІШНЬОГО СЕЛА


в Черкасах фінішував Всеукраїнський автопробіг “Без села немає України, а без молоді - села”. Його метою було привернути увагу влади до проблем села та сільської молоді. Зустрівшись із черкаськими журналістами у Черкаському прес-клубі реформ, учасники автопробігу заявили, що „українські села сьогодні — це не стільки пенсіонери, а молоді революціонери, готові до дій”.

Автопробіг став своєрідний рейдом по українських селах молодіжних громадських організацій, чия діяльність спрямована на захист прав сільської молоді та її підтримку. За словами голови комітету по роботі з молодими фермерами Асоціації фермерів України Олени Ковтун, суспільство досі живе за рахунок села, паразитуючи на бідах та негараздах селян. „28 600 сіл України – це деградуючі поселення, де рівень смертності перевищує народжуваність, де з 7 мільйонів працездатних людей лише 1,5 мільйонам вдалося знайти роботу, де безнадійність та безперспективність стали нормою існування, де 9 млн. гектарів родючих земель заростають бур’янами”, – говорить Олена Ковтун.
Проїхавши по сільській місцевості, учасники автопробігу дійшли до висновку, що без втручання влади та реформування село приречене на вимирання. Сприяти його відродженню можуть лише молоді фермери, які, попри всі труднощі, продовжують працювати. На думку Олени Ковтун, необхідно розбудовувати сімейні та фермерські господарства, які оброблятимуть не менше, ніж 100 га землі, і це має стати основою сільськогосподарського укладу України.
Для цього також вкрай необхідне прийняття Закону „Про особливості планування розвитку сільських територій і формування фермерських господарств сімейного типу з відокремленими садибами”. Цей законопроект вже розроблено вченими та спеціалістами Інституту аграрної економіки, але депутати не поспішають з його прийняттям.
„Не ми повинні підлаштовуватися під закони, а закони повинні писатися для нас, – вважає голова комітету по роботі з молодими фермерами Асоціації фермерів України Олена Ковтун. – В Україні вже відродилося кріпацтво, наша ж мета відродити в українському селі панство, в кращому розумінні цього слова, щоб забезпечити заможне життя кожному селянину. Але без молоді ці плани нездійсненні.”
Учасники Всеукраїнського автопробігу “Без села немає України, а без молоді - села” переконалися, що молодь хоче працювати в селі. Але треба створити для неї умови, щоб випускники сільськогосподарських вузів не шукали роботи на міських базарах, а поверталися в рідні села. Саме тому для молодих аграріїв запроваджено стажування у кращих закордонних фермерських господарствах, зазначив представник Спілки молоді села в Черкаській області Роман Кайда.
– Молодь має хотіти жити в селі, для цього в кожному районному центрі має бути 5-6 центрів відпочинку з спортзалами, стадіонами, ігровими майданчиками, мають працювати інтернет-кафе. – говорить Роман Кайда. – Тоді молодь не тільки захоче жити і працювати в селі, а й вступатиме до аграрних навчальних закладів.
Під час автопробігу “Без села немає України, а без молоді - села” серед сільської молоді проводилася роз’яснювальна робота щодо небезпеки інфікування ВІЛ/СНІДом. „Якщо в містах молоді люди ще щось чули про небезпеку інфікування, то молодь з села, що приїздить у місто про це нічого не знає, їм ніхто нічого не пояснює. Вони – найбільш незахищені”, вважає представник Спілки молоді села в Київській області Олена Щербатюк. Тепер, в кожному селі, де побував автопробіг, молодь знає про цю приховану загрозу міста.

Всю інформацію про це засідання ви можете знайти на сайті Черкаського прес-клубу реформ: http://cherkasy.cure.org.ua
Черкаський прес-клуб реформ
вул. Фрунзе, 29, офіс 902, 9 поверх,
готель „Росава”, тел.45-20-61
E-mail: cherkasy@cure.org.ua
Оксана Прядко
8-097-239-17-10

Bookmark and Share