Корчинський став «нашистом». Лідер «Братства» побував у російській глибинці й прочитав колегам із «путінюгенду» лекцію про те, як боротися з революціями


Відомий український провокатор Дмитро Корчинський не обмежується діяльністю у рідній країні. Мабуть, після зміни влади прибутки головного «братка» різко зменшилися, адже фінансові канали з Банкової перекрилися, от i доводиться заробляти навіть за кордоном. Виявляється, цього вівторка пан Корчинський таємно відвідав Росію (сайт партії «Братство» про цю знаменну подію в житті лідера скромно промовчав). При цьому Корч поїхав не в саму Білокам`яну, а в мало кому відомий табір на озері Селігер, що на північному заході Тверської області. Як повідомляє російське інтернет-видання «Газета.Ru», там зараз проходять вишкіл члени організації «Наші» — технологічного проекту залучення російської молоді на підтримку президента Путіна. Головною метою поїздки Корчинського була замовлена кремлівськими «антифашистами» лекція про те, як... боротися з революцією.

Слід нагадати, що так званий молодіжний рух «Наші» у Росії є організацією малопублічною і закритою, виник він лише півроку тому. «УМ» уже розповідала про призначення «Наших» — боротьбу з ліберальним рухом, що посилюється. Куратором проекту є заступник голови адміністрації президента Росії Владислав Сурков, а керівником — відомий «путінець» Василь Якеменко. Формально керівництво «Наших» позиціонує себе як антифашистів, хоча i російська преса, й окремі закордонні видання з`ясували, що під цією вивіскою формуються бойові бригади «відморозків», котрі, як каже пан Якеменко, «готові громити опозиціонерів». «Нашистів» у деяких російських ЗМІ вже встигли охрестити i «путінюгендом», i «нашими хунвейбінами».

Виникає питання: чому з ними братається «наш» Корчинський? Той самий, який уже півтора десятка років марив революцією, наближав її, воював проти росіян у Придністров`ї й Чечні як лідер УНА-УНСО, писав книги на кшталт «Революція от кутюр»? Справа в тім, що від певного часу близькими союзниками пана Дмитра стали есдеки, «регіонали» та інші проросійські сили, і свою екстремістську риторику Корчинський підводить уже під «слов`янську ідею», яку виношує і Кремль. Помаранчева революція пройшла без Корча, тим часом Москва досі перебуває під враженням від українських подій. Той же Якеменко під час своїх лекцій любить казати «пастві», що Україна i Грузія завжди були російськими колоніями, а тепер стали американськими, «а в нас український варіант не пройде».

Лідер «Братства» на Селігері провів для комісарів «Наших» майстер-клас, розповівши про «методи протидії масовим заворушенням». Цікаво, що лідери «нашистів» запросили до себе в табір людину, не дуже уявляючи, з ким мають справу. У прес-центрі «Наших» Корчинського досі вважають лідером української радикальної партії УНА-УНСО, хоча його ще шість років тому було з ганьбою виключено з унсовських лав. А протидії масовим заворушенням росіян навчав чи не найвідоміший в Україні організатор подібних «масовок», автор книжки «Війна в натовпі». При цьому «Газета.ru» не виключає, що запрошення Корчинського було ініційоване кураторами «Наших» із Кремля. А відомий російський політолог Владислав Ніконов, який працював на боці Януковича, присутність між «Наших» Корча коментує так: «Він був близьким до попередньої української влади й екстремістом, звичайно, не є. До того ж людям властиво змінюватися, і нічого поганого в його нинішній діяльності немає».

У селігерському таборі, де молоді путінці не лише бігають кроси, а й учаться боротися з «кольоровими революціями», Корчинський нібито почувався спокійно. Виклад його лекції нам невідомий, але, бува, чи не пропонував Дмитро російським «нашистам» додати їхньому руху більшої неадекватності? Наприклад, скінхедів, яких свого часу залучив до «Братства»?

Іван ЛЕОНОВ, "Україна Молода"

Свою виборчу кампанію в Україні лідер «Братства» рік тому починав на «броньовику». (Фото РЕЙТЕР.)

Bookmark and Share