Три міжнародні молодіжні табори: американці, європейці і німці


І. Літній Табір Rah-Rah у рамках Програми молодіжної громадської дії 2005-2006. Табір проводиться З 24 по 30 липня на території дитячої бази „Карасик” (Київська обл.) організацією Youth CAN (Всеукраїнська Молодіжна організація „Молодь Може”) за підтримки Міжнародного Республіканського Інституту, проекту UCAN – Українська Мережа Громадської Дії/Інститут сталих спільнот та Корпусу Миру США в Україні.

Відвідати табір запрошені Заступник Посла США в Україні Шіла Гволтні, Посол Південно-Африканської Республіки Ашраф Сентсо, Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні Крістофер Хользен та інші поважні гості.

Пані Катерина Ющенко надзвичайно схвально відгукнулася про діяльність організації „Молодь Може”. Вона зокрема зазначила: "Українське суспільство поступово усвідомлює, наскільки важливим для просування України вперед є участь громадськості у вирішенні спільних проблем. Окреме місце у цьому процесі належить молоді – майбутньому української держави. Вірю, що справа їх підтримки, яка проводиться організацією„Молодь Може”, приведе до вагомих результатів у подальшому формуванні здорового, толерантного молодого покоління та підвищенні його морального і естетичного рівня. Переконана, завдяки підтримці організації „Молодь Може” молодь повністю усвідомить свою відповідальність і проявить належну активну громадську позицію задля захисту прав і свобод людини".

Протягом 5 днів табору 100 учасників віком 17-22 роки з різних регіонів України братимуть участь у класах з громадської відповідальності, лідерства, критичного мислення, толерантності, дебатів, гендерних питань, екології, здорового способу життя, журналістики, спорту та працюватимуть у регіональних групах над створенням соціальних проектів, спрямованих на вирішення певних проблем у місцевих громадах.

Отримані протягом класів теоретичні знання учасники одразу ж тестуватимуть на практиці – під час різноманітних змагань та вправ на побудову команди. Окрім того, протягом табору буде створено чотири партії, кожна з яких висуватиме кандидата на посаду мера табору та проводитиме передвиборчу кампанію.

База «Карасик» розташована в 25 кілометрах від Києва, напрямок руху – Вишгородська траса. Більш детальну інформацію можна отримати від менеджера проекту – Катерини Арданьян, контактний телефон – 8 050 477 94 02.

Джерело - Корпус Миру США в УкраїніІІ. УЧАСНИКИ МІЖНАРОДНОГО ЛІТНЬОГО ТАБОРУ "УКРАЇНА - 2005" З 26 ПО 30 ЛИПНЯ ПЕРЕБУВАЮТЬ НА БУКОВИНІ

Майже півсотні студентів та старшокласників з Норвегії, Швеції, Польщі, Росії та України завітали на Буковину в рамках проекту Міжнародного літнього табору "Україна - 2005".

Як пояснив організатор табору Микола Кушнір, Громадська організація "Крок", яку він очолює, свого часу вирішила започаткувати певний молодіжний проект, який би зблизив наші країни. Все це згодом реалізувалося у конкретну ідею літнього табору, який мав би об`єднати представників сусідніх країн Європи.

Перша частина проекту, за підтримки Європейської Комісії, була реалізована минулого року у Норвегії та Швеції, тоді в таборі побували і 9 молодих чернівчан. А цього року маршрутом табору стала Західна Україна: після відвідин Львову учасники переїхали на одну з туристичних баз на Буковині. Звідти доволі складним маршрутом гості здійснили похід Карпатами, сплавились вниз по Черемошу. Також у програмі перебування - відвідини Хотинської та Кам`янець-Подільської фортець. І останній етап – знайомство з Чернівцями, поїздка до історичного комплексу в селі Біла Криниця, відвідини новітніх туристичних об”єктів області.

Цікаво, що девіз проекту перекликається із лозунгом, виписаним на прапорі Чернівців -"Спільними зусиллями", і це підкреслили учасники табору на прес-конференції в столиці Буковини. Спільними зусиллями - до спільної Європи: організатори впевнені, що простір для руху в цьому напрямку є, адже у такий спосіб молодь України та інших держав реалізовує власне намагання бути ближчим до Європи, показувати, що ми, європейці однакові, незважаючи на те, який статус має зараз наша країна.

Джерело - Вадим ПЕЛЕХ, Національне радіо, "БукІнфо" (c), www.bukinfo.cv.ua


ІІІ. Шляхи покращення роботи німецьких молодіжних організацій
З 22 по 24 липня 2005 р., на базі санаторію “Медобори” (Тернопільська обл.), відбувся семінар-тренінг для активу німецьких молодіжних організацій “Шляхи покращення роботи німецьких молодіжних організацій”.

Захід проводився за програмою BIZ за фінансової підтримки БФ “Товариство Розвитку”, Одеса.

У програмі заходу було розглянуто такі теми:
- Командоутворення;
- PR та формування позитивного образу організації;
- Проектування;
- Зв’язки з мас-медіа;
- Проблеми та перспективи німецької молоді в Україні.

Після закінчення семінару-тренінгу усі бажаючі ознайомились із визначними місцями міста Тернополя.

Захід відвідали представники наступних областей України: Київської, Тернопільської, Житомирської, Хмельницької, Рівненської, Волинської, Львівської, Чернівецької та Черкаської. Керівником та тренером семінару був Максим Черкашин – тренер Інформаційно-освітнього центру BIZ (Москва).

Джерело - Інформація надана “Німецьким Інформаційним Центром” (м. Тернопіль)
Автор : Черкашин М.В.
www.civicua.org

Bookmark and Share