Молодь повинна отримати доступ до дешевих кредитів


Напередодні Дня матері та Дня сім’ї, які відзначають 14 і 15 травня відповідно, у своєму радіозверненні Президент Віктор Ющенко назвав основні завдання демографічної політики.

Відзначивши невтішний стан демографічної ситуації в країні та низьку тривалість життя, Президент визначив п’ять пріоритетних напрямків у подоланні цієї проблеми.

Насамперед, це повномасштабна реформа системи охорони здоров'я. «Таке завдання я поставив перед Кабінетом Міністрів. Усі громадяни, незалежно від статків, мають отримати доступ до якісної медицини», – сказав Віктор Ющенко, відзначивши, що ця проблема торкається передусім жителів села.

Також на повну силу мають запрацювати програми пільгового кредитування молодих сімей. «Молодь повинна отримати доступ до дешевих кредитів – не лише на купівлю житла, а й на його облаштування, відкриття власної справи», – сказав Президент.

Наступне завдання – налагодити дієвий контроль за умовами праці і поліпшити безпеку виробництва. За словами Президента, відповідальність за це лежить не лише на державі, а й на власниках і керівниках підприємств. В. Ющенко відзначив, що держава стимулюватиме роботодавців до поступового скорочення кількості робочих місць зі шкідливими умовами праці, що відповідає європейській практиці.

Посилений контроль за якістю харчових продуктів і води – ще одне завдання в цій сфері. «Здоровий спосіб життя, якісне харчування є важливою передумовою здоров’я кожної родини і нації», – відзначив В. Ющенко. «Держава розуміє свої обов'язки у цій сфері і буде посилювати контроль за якістю продуктів харчування, води, товарів щоденного користування», – сказав він.

П’ятим пунктом у поліпшенні демографічної ситуації є поширення здорового способу життя та популяризація спорту, відзначив Президент. «Я закликаю всіх українців позбутися паління, обмежити споживання алкогольних напоїв. Від цього виграють і ваші родини, і суспільство!» – сказав він.


РАДІОЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА:

Шановні співвітчизники!
Дорогі наші жінки, матері!

Сьогодні, в першу чергу, я звертаюсь до Вас!

Адже 14 травня ми відзначатимемо День матері, а 15 травня – Міжнародний день сім'ї.

Давня традиція святкування Дня матері сьогодні набирає нового звучання. Все більше українських родин саме в цей день вітають своїх мам і бабусь.

Для українців родина завжди була особливою, найбільшою цінністю. Вітаючись, наші прадіди бажали здоров’я не лише одне одному, а й своїм близьким.

Найкращі літературні твори звеличували жінку-матір, їй присвячували пісні й поеми. І в кожній українській хаті завжди була ікона Божої матері, в якої просили покровительства і захисту.

Звичайно, головну школу поваги до батьків, в першу чергу до мами, дитина проходить у сім’ї. Але й роль держави у питанні виховання поваги до жінки є, безумовно, великою.

Суспільно-політичне життя країни напряму залежить від сучасного стану суспільства, від того, наскільки щасливою, захищеною, заможною відчуває себе кожна родина.

Сім’я є основою основ заможного суспільства. Міцна родина є головною складовою щастя, успішності кожною людини. В цьому я переконаний як чоловік, батько і як Президент України.

Тому сьогодні я хочу говорити на надзвичайно важливі теми – про підтримку державою жінки, дитини, родини. Про демографію, яка залишається однією з найбільших проблем сучасної України.

Місія влади – зберегти націю, зробити все, аби з кожним роком в Україні народжувалося більше здорових малюків, щоб усі діти мали міцні і щасливі родини.

Новою владою вже зроблено перші важливі кроки в цьому напрямку.

Рік тому я виконав свою передвиборчу обіцянку, і відтепер жінки отримують 8,5 тисяч гривень допомоги при народженні малюка.

В результаті ми – вперше за останні десять років – маємо помітне зростання кількості народжених вже із жовтня 2005 року.

Владою розроблено стратегію демографічного розвитку на найближчі 10 років. Підтримка сім’ї відтепер є важливим державним пріоритетом.

Політикою державної підтримки є і створення належних умов для жінки-матері. Це і гарантії збереження робочого місця та матеріальна допомога на період декретної відпустки. Це і скорочений робочий день для молодих мам.

Треба зробити все належне, аби кожна українська родина наважувалася мати дві-три дитини.

Необхідно також більше уваги приділяти і гарантіям розвитку кар’єри для молодих мам. Влада, керівництво кожного підприємства та відомства мають поважати прагнення українських жінок поєднувати материнство та професійний розвиток. Суспільство від цього лише виграє.

Також велике значення держава приділяє інформаційній політиці в демографічній сфері, просвітницьким і виховним програмам. За ініціативою Міністерства у справах сім’ї та молоді, реалізацією цих проектів вже зараз займуться соціальні служби для дітей та молоді.

Ми разом маємо зробити все належне, аби українські родини були міцними, а діти в них росли щасливими.

Впродовж минулого року кількість взятих шлюбів збільшилась на 20,4% – і це, безперечно, дає підстави для оптимізму.

Підвищення грошової допомоги породіллям – це лише один з перших кроків держави, спрямованих на підтримку сім’ї. Ми повинні забезпечити батькам усі умови, аби вони могли добре виховати свого малюка, дати йому хороші знання.

Україні необхідна сучасна система дитячих садків, юнацьких гуртків за інтересами, спортивних секцій, місць для родинного відпочинку, центрів сімейного дозвілля. І не лише в столиці, а в усіх містах і селищах нашої держави.

Створення таких культурно-дозвільницьких осередків – пряма відповідальність регіональної влади, Міністерства освіти, Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту.

Особливої уваги потребують від влади діти-сироти. Доля кожної дитини, що залишилася без батьків, має бути болем регіональної влади. Керівники регіонів повинні знати кожну прийомну родину, побувати у кожному дитячому будинку, сприяти створенню будинків сімейного типу, заохочувати меценатів і спонсорів для підтримки сиротинців.

Я звертаюся до всіх українців, кому небайдужа доля дітей-сиріт. Тільки разом ми можемо покращити життя цих діток, допомогти їм відчути себе любимими і потрібними, захищеними.

Вже багато років я, моя дружина і старші діти підтримуємо літній табір для дітей-сиріт, який щороку організується в Карпатах. Всією родиною ми не тільки допомагаємо в організації табору, але й обов’язково хоча б на день приїжджаємо провідати діток. Ці години спілкування з мешканцями табору надзвичайно важливі для мене і, безумовно, моєї сім’ї.

Влада мусить ще багато зробити для спрощення бюрократичної процедури всиновлення сиріт, аби кожна дитина мала шанс знайти свою нову родину.

Моїй команді дісталось у спадок чимало соціальних і економічних проблем, які неможна вирішити за рік. Одна з них – це трудова міграція. Сьогодні близько 2,5-3 мільйонів українців працюють за кордоном. Дуже часто – на низькокваліфікованих роботах.

Через це багато сімей розпадаються. Діти ростуть без матері або батька. Це мій особистий біль, наш сором і надзвичайно серйозна проблема для держави.

Ми маємо зупинити процес трудової міграції і допомогти людям, які виїхали на заробітки, повернутися додому.

Тому питання створення нових робочих місць – через залучення інвестицій, формування умов для розвитку підприємництва, – залишається головним пріоритетом для влади.

Це – тема прямої відповідальності уряду і всіх інших владних структур, як центральних, так і місцевих.

Саме кількість створених у регіоні робочих місць є одним із критеріїв, за яким ми оцінюємо роботу місцевих керівників. Нещодавні відставки керівників кількох областей не в останню чергу пов’язані з тим, що в ці регіони не приходять інвестиції, а значить, йде зволікання зі створенням нових робочих місць.

Головною демографічною проблемою України є, безперечно, низька тривалість життя. У середньому в Україні людина живе на 11 років менше, ніж у західноєвропейських країнах. Щоб змінити цю ситуацію, потрібно діяти негайно.

По-перше, уряд повинен якомога швидше провести повномасштабну реформу системи охорони здоров'я.

Таке завдання я поставив перед Кабінетом Міністрів. Усі громадяни, незалежно від статків, мають отримати доступ до якісної медицини. Насамперед, ця проблема торкається жителів села.

Реформа медичної галузі передбачає, що цього року кожен медичний пункт на селі буде забезпечений необхідним набором ліків і обладнання.

Весною стартувала програма «День здоров’я на селі». За перші місяці вже було обстежено десятки тисяч українських селян.

Також має більш якісно працювати програма «Сімейний лікар».

По-друге, на повну силу мають запрацювати програми пільгового кредитування молодих сімей. Молодь повинна отримати доступ до дешевих кредитів – не лише на купівлю житла, а й на його облаштування, відкриття власної справи.

По-третє, необхідно налагодити дієвий контроль за умовами праці, поліпшувати безпеку виробництва. І це відповідальність не лише держави, а й власників і керівників підприємств.

Держава буде стимулювати роботодавців до поступового скорочення кількості робочих місць зі шкідливими умовами праці. Це загальноєвропейська практика.

По-четверте, потрібно посилити контроль за якістю харчових продуктів і води. Здоровий спосіб життя, якісне харчування є важливою передумовою здоров’я кожної родини і нації.

Держава розуміє свої обов'язки у цій сфері і буде посилювати контроль за якістю продуктів харчування, води, товарів щоденного користування.

П’яте. Питання здорового способу життя набуває сьогодні нового звучання. Українці ніколи не були пияками. Наші діди-прадіди завжди шанували козацьку силу, мужність, велике значення надавали спортивним забавам.

Давайте будемо вірними традиціям наших предків. Привчаймо дітей до здорового способу життя!

Закликаю кожну українську родину – не забуваймо про спорт.

Як батько п’ятьох дітей і дідусь двох онуків я намагаюся весь свій вільний час – нехай це лише кілька годин на тиждень – проводити з дітьми.

Нерідко ми присвячуємо цей час саме спортивним забавам – разом плаваємо, катаємось на лижах, граємо в м’яч чи йдемо в гори. Знаю, ці хвилини – найкращі й найщасливіші для моїх дітей.

Я закликаю всіх українців позбутися паління, обмежити споживання алкогольних напоїв. Від цього виграють і ваші родини, і суспільство!

Нас має бути 52 мільйони. А можливо, навіть і більше!

Міцна родина, віра в Бога, повага до батька і матері – споконвічні цінності українського народу.

Нашому поколінню належить посилити престиж міцної родини.

Своїм прикладом показувати дітям, що сім’я – це головна опора в житті кожної людини. Це місце, в якому сходяться всі життєві дороги. Тож будувати здорову міцну родину – це не лише наше право, це наш обов’язок перед дітьми. Перед прийдешніми поколіннями.

Нехай ваші сім’ї будуть міцними і щасливими! Нехай в ваших оселях панують мир, злагода і добробут!

В День матері я згадую свою маму – Варвару Тимофіївну Ющенко, просту сільську вчительку, надзвичайно мудру, людяну, працьовиту жінку. Своїх дітей вона виховувала за принципом: «Навчився ходити – починай робити». Мама вчила мене любові до України, поваги до старших, піклування про незахищених і немічних. Її уроки стали моїми головними життєвими принципами.

В День матері я хочу ще раз звернутися до усіх мам і бабусь – прийміть мій уклін, мої слова шани і вдячності за вашу любов, добро, ніжність, на яких, власне, і будується світ!

Хай вам щастить!

Bookmark and Share