Навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею ім. Івана Богуна буде передано під юрисдикцію Київської обласної держадміністрації


Питання про передачу структурного підрозділу Київського ліцею порушено вже давно. Причому ініціаторами цього заходу виступали безпосереднього керівництво та викладацький склад навчального закладу.

Кабінет Міністрів України видав відповідну Постанову, в рамках якої Міністр оборони України підписав Директиву про передачу навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна як цілісного майнового комплексу до 31 травня 2006 року Київській обласній держадміністрації.

Власне, саме цей документ і викликав невдоволення в батьків деяких ліцеїстів. Мовляв, вони віддавали своїх дітей навчатися у військовий навчальний заклад, отже Міноборони повинно й далі залишати його у своїй структурі. Цю думку відстоюють і члени батьківського комітету, які своїми заявами фактично намагалися ревізувати постанову Кабміну.

Директор Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України генерал-майор Микола Науменко виступив з роз’ясненням причин і механізму передачі навчально-оздоровчого комплексу під юрисдикцію Київської облдержадміністрації.

“Перш за все хочу наголосити на тому, що мова не йде ні про яке скорочення навчально-оздоровчого комплексу, - зазначив Микола Науменко. – Ліцеїсти будуть продовжувати вчитися, як це було до цього часу, а викладачі і обслуговуючий персонал збережуть свої робочі місця. Штат працівників залишиться незмінним!”

“Час диктує свої вимоги, - продовжив директор департаменту, - і на тлі радикального скорочення Збройних Сил ми не можемо утримувати за рахунок бюджету Міністерства оборони України таку кількість військових навчальних закладів, як було раніше. Достатньо сказати, що тільки в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна навчаються 600 ліцеїстів. Ще майже 1300 – в інших ліцеях із поглибленою фізичною підготовкою, які існують в деяких обласних центрах України. А курсантами військових вищих навчальних закладів стають менше тисячі колишніх ліцеїстів. До того ж нам уже не потрібна така велика кількість офіцерів. У зв’язку з цим ми вдалися до скорочення військових навчальних закладів, яких на сьогоднішній день залишилося в структурі Збройних Сил лише 6 із 14”.

Однак, за словами директора Департаменту військової освіти і науки Міноборони, військових ліцеїв скорочення не торкається. Адже, у відповідності до рішення Президента України Віктора Ющенка, подібні навчальні заклади мають існувати в усіх обласних центрах України, щоб захистити соціально дітей-сиріт, синів учасників бойових дій та ліквідаторів аварії на ЧАЕС, дітей з багатодітних та неблагополучних сімей.

“Таких військових ліцеїв із поглибленою фізичною підготовкою на сьогоднішній день створено 13, - наголосив генерал-майор Микола Науменко. - Моніторинг їх діяльності свідчить, що вони мало чим відрізняються за якістю навчального процесу, соціально-побутовим умовам від „рідного дітища” Міноборони – Київського військового ліцею імені Івана Богуна, а керівники тих облдержадміністрацій, які опікуються такими ліцеями, вважають їх предметом гордості і справою часті. Отже у батьків нинішніх ліцеїстів немає підстав для хвилювання за долю своїх дітей. До того ж вони можуть за власним бажанням перевести своїх синів до Київського військового ліцею”.

Слова представника Міноборони підтвердив начальник обласного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Віктор Бутник. Він запевнив керівництво ліцею, викладацький склад та батьків ліцеїстів у тому, що облдержадміністрація зробить все аби новостворений ліцей із поглибленою фізичною підготовкою став найкращим серед існуючих в інших обласних центрах України.

Генерал-майор Микола Науменко та Віктор Бутник відповіли на численні запитання працівників навчально-оздоровчого комплексу та батьків ліцеїстів стосовно подальшого фінансування та матеріального забезпечення колективу до початку нового бюджетного року, працевлаштування керівного, викладацького складу та обслуговуючого персоналу. Зокрема, було досягнуто угоди про необхідність з боку Міністерства оборони України продовжити термін дії Директиви глави оборонного відомства про передачу навчально-оздоровчого комплексу до 1 вересня 2006 року. Що ж стосується фінансування, то воно буде продовжено за рахунок бюджету Міноборони до кінця бюджетного року, після чого здійснюватиметься за кошти Київської облдержадміністрації.

Bookmark and Share