Перша Школа лідера студентського самоврядування стартувала


Тематика Першої Школи лідера студентського самоврядування – “Комунікації у студентському середовищі”. Тренували учасників експерти та тренери, які мають значний досвід не лише у проведенні занять загальної тематики, але й у студентському самоврядуванні: Олександр Солонтай, Артем Михайлюк, Сергій Рублевський, Микита Худяков, Сергій Шахов, Артем Гайдук, Василь Вишняков, Саша Романцова.
В Школі лідера студентського самоврядування взяли участь представники студсамоврядувань та активні студенти із вузів Києва, Харкова, Одеси, Львова, Миколаїва, Житомира, Бердянська, Кіровограда, Сімферополя, Тернополя, Кременчук, Коломиї, Суми, Севастополя, Дніпропетровська, Херсона.
Було проведено чотири тренінги: “Взаємодія органів студентського самоврядування та адміністрації ВНЗ. Чому адміністрації варто дивитися мультики про кота Леопольда?”, “PR тим, що є під рукою”, “Команда як невід'ємна складова студентського самоврядування”, “Методи взаємодії лідера студентського самоврядування із студентами”.
Учасники Школи лідера студентського самоврядування не лише отримували корисні знання про комунікації у студентському середовищі, але й практично застосовували їх під час проведення тренінгів. Наприклад, у секції щодо взаємодії органів студентського самоврядування та адміністрацією ВНЗ студенти під час рольових ігор перетворювалися на поважних представників адміністрації – ректора, проректора та завідувача гуртожитку та намагалися подивитися на своїх колег “по той бік барикади”. Цікаво, що двом групам учасників вдалося за допомогою освоєних методів комунікації переконати “поважну адміністрацію” профінансувати літній табір та газету. У запалі дискусії із “адміністрацією” в однієї з груп народилася така фраза, яка переконає будь-якого ректора: “Ну ми є Ваші діти, хоч і не кровні, але цього не забереш”.
Секція “PR тим, що є під рукою” вирішили одразу ж випробувати свої сили. Студрада Університету “КРОК” збирає кошти для купівлі гамма-ножа, який дає можливість проводити операції щодо видалення ракових утворень без хірургічного втручання, тому усі гроші від своїх заходів кидає у спеціальну пластмасову скриньку з інформацією про благодійну акцію. Учасники секції влаштували благодійний аукціон щодо розпродажу….самих себе. Найдорожчим лотом стало проведення тренером Василем Вишняковим для студентів Університету ім. Т. Шевченка тренінгу щодо роботи команди, за який заплатили 50 дол. США. Також бурхливі торги викликали лоти щодо навчання львів'янином української мови, проведення екскурсії в Карпатах, купівля сміху одного з членів команди КВК, танець віце-міс Університету та інші. В результаті такої нескладної піар-акції було зібрано 540 гривень та 50 доларів для закупівлі гамма-ножа.
Наступного дня для учасників Школи лідера студентського самоврядування проводилась екскурсія у с. Пирового, а також влаштовано пікнік. Учасники на свіжому повітрі проводили ігри, грали волейбол та спілкувалися.
Отож Перша Школа лідера студентського самоврядування, яка відбулася у місті Києві, засвідчила правильність обрання напрямку роботи її фундаторами – Студентською Радою Університету “КРОК”та МГО “Комітет підтримки студентського самоврядування”. Цікаво, що ідея проведення такої Школи виникла під час проведення акції “Різдво Разом” у м. Львові.
Унікальність Школи полягає у тому, що вона складається із блоків тренінгів, які необхідні для ефективної роботи членів органів саме студсамоврядування, проведення досвідчені тренери поєднують із інтерактивними методиками, застосуванням результатів на практиці, вона обов'язково передбачає елементи туризму чи відпочинку на природі та відбуватиметься у різних містах України.
Bookmark and Share