Відозва Херсонського осередку Спілки Української Молоді в Україні


Херсонський осередок СУМ в Україні звертається до Херсонської обласної ради та Херсонської міської ради, з вимогою засудити прояви мовного сепаратизму на Херсонщині, не допускати торгівлі мовою як крамом, послідовно працювати над зміцненням добробуту, матеріального й культурного життя населення.

До росіян на Херсонщині, з проханням не піддаватись на мовні спекуляції, не прирікати себе на невдячну роль "п'ятої колони": залишаючись патріотами російської мови, пройміться повнотою поваги до титульної нації України, до її мови та культури.

До представників нацменшин Херсонщини:

Шановні співгромадяни! Україна для вас - не мачуха, а українська земля - притулок ваших батьків, що з різних причин покинули свою історичну батьківщину і зберегли свою ідентичність не завдяки колоніальним імперським і більшовицьким режимам а державній незалежності України. Виявіть лояльність до мови, упродовж віками гнаної та упосліджуваної окупантами-україножерами.

До херсонської молоді:

Не будьте байдужими до рідної мови! Підтримайте ініціативу Олега Скрипки, Сашка Положинського, Руслани Лижичко, Святослава Вакарчука, які говорять "Ні!" зросійщенню й малоросійству. Пам'ятайте: ніхто у світі нас не поважатиме, допоки ми не поважаємо себе!

До всіх представників інтелігенції, українського духовенства:

Брати і сестри! Українська мова в небезпеці! Від кожного з вас особисто залежить її доля, її становище, її майбутнє. Пам'ятайте, що кожен з нас є оборонником рідного слова, носієм - отже, це справа честі: зберегти свою мову, культуру й традиції.

Українці! Ми хочемо жити в правовій державі, а тому вимагаємо від правозахисних органів рішучих дій на захист основного з атрибутів державності - української мови.

Якщо ж наш заклик не буде почуто і сепаратистська агресія триватиме, ми готові до радикальніших засобів захисту своєї Батьківщини, її серця, душі і розуму - української мови.

Херсонці! Ми кличемо кожне неспідлене серце в наступ за честь і гідність нашого слова, за священне ім'я нашої України!Bookmark and Share