Олег Медуниця: «розпалювання мовного питання в Сумській області є продовженням спланованої в Кремлі акції проти України»


Голова МНК наголосив на тому, що наразі перед депутатами облради стоїть низка нагальних проблем, які потребують термінового вирішення, але, замість розв’язання соціальних та важливих для регіону питань, депутати змушені будуть займатися розглядом другорядних справ. Питання впровадження в Сумській області російської мови як регіональної, за словами О. Медуниці, є надуманим. За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року на території області мешкали представники 95 національностей. На питання переписного листа «Ваше етнічне походження (національність)» - 1152,0 тис. осіб вважали себе українцями (88,8 %), 121,7 тис. – росіянами (9,4 %). Українську мову вважали рідною 84 % населення області, російську – лише 15,6 %.

Олег Медуниця наголосив, що розпалювання мовного питання в Сумській області може бути продовженням спланованої в Кремлі акції проти України, початком чого стало проголошення у деяких регіонах російської мови як регіональної та антинатовською істерією в Криму. Голова МНК зауважив, що громадські патріотичні організації області розпочинають кампанію проти розпалювання антиукраїнських настроїв на Сумщині, зокрема, проти привілейованого статусу російської мови.

Bookmark and Share