Федір Ващук: Україна на 100% готова до впровадження системи зовнішнього тестування


Інша справа – вимоги до учасників тестування. Федір Ващук оцінює їх як надто суворі для випускників загальноосвітніх закладів. Скажімо, запитання з української мови при вступі до ЗакДУ набагато простіші у порівнянні з тими, що були представлені в шкільних тестах. Непереливки виявилося представникам національних меншин, котрим важко було впоратися з цим завданням. Відтак, ректор прогнозує всього 5-10% позитивних результатів зовнішнього тестування в Закарпатті. Чи справдяться його прогнози дізнаємося 18 червня, коли Міністерство освіти і науки України оголосить результати.

Наразі невідомо, чи наступного року експеримент застосують у всіх школах України. Адже, не зважаючи на його безперечну ефективність, він вимагає великих фінансових затрат і трудових ресурсів.

Цьогорічна вступна кампанія до Закарпатського держуніверситету мало чим відрізнятиметься від попередніх. Додаткового іспиту з іноземної мови, який вводиться в інших ВНЗ Закарпаття, не буде. Прозорості вступним випробуванням додасть згадана експериментальна система тестування, а також новітні комп’ютерні програми, які практично унеможливлюють зовнішнє втручання в процес іспиту.

Абітурієнти, які вирішили поступати на факультет правознавства, можуть не хвилюватися з приводу відмови ЗакДУ у збільшенні на цю спеціальність ліцензованого обсягу. Він і надалі залишається найбільшим серед усіх ВНЗ області. На денну і заочну форму навчання тут можуть прийняти 170 осіб. Враховуючи великий конкурс під час вступної кампанії та побажання численних абітурієнтів, керівництво факультету звернулося до Міністерства освіти і науки України з пропозицією збільшити кількість місць для прийому на спеціальність „Правознавство”. На жаль, у зв’язку зі скрутною фінансовою ситуацією у державі (а така справа передбачає збільшення фінансових витрат), Закарпатському державному університету, як і всім без винятку ВНЗ України, тимчасово відмовлено у збільшенні ліцензованого обсягу.

Bookmark and Share