Студенти-медики відмовилися від революційної символіки, бо вона не виправдала їх сподівання


Майбутній лікар, студент п`ятого курсу медичної академії Олександр Хома разом із кількома десятками студентів-медиків учора демонстративно скинув із себе помаранчеву символіку, з якою стояв на Майдані під час революції. Знімаючи із себе помаранчеві шарфи, прапори та стрічки біля приміщення Секретаріату Президента, студенти висловлювали свій протест проти того, що ні міністр охорони здоров`я, ні суддя Печерського районного суду міста Києва не хочуть їх почути.
— Із своїм помаранчевим шарфом свого часу на Майдані я простояв два тижні, — гірко говорить Сашко, — а сьогодні мушу його скидати на знак того, що ті ідеали, за які ми боролися, нині нівелюються і міністром Миколою Поліщуком, і новою владою, і судовою системою.
«Нова влада — старий зміст», «Разом нас багато — не дамо збрехати», «НІ — закону по телефону», «Закон понад усе», — такими лозунгами розпочалася акція протесту Всеукраїнської незалежної профспілки студентів-медиків «Здоров`я України», що супроводжувала вчорашнє засідання Печерського районного суду Києва. В цей день суд знову не задовольнив позов студентів Львова та Полтави проти міністра охорони здоров`я Миколи Поліщука щодо незаконності наказу №81 від 23.02.2005, який передбачає збільшення тривалості навчання в інтернатурі до 3 років та скорочення кількості спеціальностей з 54 до 16. Нагадаємо, що два тижні тому суд теж не задовольнив позов такого ж змісту студента Полтавської стоматологічної академії Сергія Пивовара. Всього ж до Печерського районного суду столиці надійшло шість позовів від студентів-медиків.
— Я протестую проти того, що простим рішенням міністерство позбавляє мене заповітної мрії — стати онкологом, — поділився наболілим Олександр. — З 9 класу, після того як рак забрав життя у моєї бабусі, я твердо вирішив, що стану онкологом і допоможу людям боротися із страшним недугом. Закінчивши на відмінно медичний технікум, вступив до академії, з другого курсу займаюся в онкологічному гуртку — все для того, щоб стати хорошим спеціалістом у цій галузі медицини, а тут міністр видає наказ і відбирає у мене право здобувати освіту в інтернатурі, а до того ж зменшує кількість спеціальностей майже вчетверо. Я вважаю, що цим міністерство загубить нашу медицину остаточно, адже протягом кількох наступних років не готуватимуть акушерiв-гінекологiв, терапевтiв, урологiв, травматологiв, дитячих хірургiв та інших вкрай необхідних спеціалістiв у медичній сфері.
Проте на покладанні помаранчевої символіки студенти обіцяють не зупинятися, найближчим часом вони готуються подати апеляцію на рішення Печерського районного міського суду.

Юлія ЛИТВИН,
"Україна Молода"

Bookmark and Share