Школа профспілкового лідерства на Волині


26-27 липня на базі оздоровчого табору „Супутник”, що на березі озера Світязь, проходив перший виїзний семінар-тренінг з навчання профспілкового активу Волинського державного університету імені Лесі Українки та Луцького державного технічного університету. Ініціаторами проведення даного семінару виступили заступник голови Федерації профспілок України у Волинській області з молодіжних питань Сергій Адамчук, а також лідери студентських профспілок двох найбільших університетів Волині – ВДУ ім. Лесі Українки та ЛДТУ - Михайло Шелеп та Ярослав Якимчук. До речі, всі вони є членами Волинської обласної молодіжної громадської організації „Асоціація Молодих Реформаторів (АМоРе)”.

Завдяки розумінню та підтримці голови ФПУ у Волинській області Івана Івановича Карпомиза та активному сприянню обкому профспілки освітян, даний захід відбувся на березі мальовничого озера Світязь.

Актуальність і потрібність семінару відчувалась давно. Адже в обох університетах весною цього року відбулось оновлення та омолодження студентських профспілок - були обрані нові голови профспілок, змінився склад профкомів. І для того, щоб вони якісно і ефективно могли відстоювати інтереси студентів, членів профспілки, окрім запалу та бажання працювати цим активістам безперечно є потрібна правильна інформація про профспілку. Тобто які напрямки та методи роботи в профспілки, яка правова база діяльності цієї громадської організації, які можливості та перспективи чекають кожного члена профспілки.

Учасниками цього заходу стали 36 студентів ВДУ імені Лесі Українки та ЛДТУ, а саме члени профкомів та активісти студентських профспілок даних університетів. Лекторами виступили працівники ФПУ та тренери Навчально-методичного центру профспілок на чолі з Галиною Петрівною Даниленко, директором НМЦП. В програмі семінару були поєднані такі форми навчання як лекції і інтерактивні тренінги, а також був проведений „мозговий штурм” на тему „Соціальний захист студентської молоді. Діяльність профспілки”.

Разом з тим молоді профспілкові активісти змогли відпочити на Світязі, поближче познайомитися та закласти підвалини формування профкомівських команд, яким з вересня треба буде вирішувати поточні студентські проблеми.

Критично оцінюючи результати семінару, варто зазначити, що знайти відповіді на всі питання та ознайомитися з усіма сферами діяльності профспілки не вдалося. Але це й не було завданням першого семінару. Основною метою було – згуртувати профспілковий актив та зацікавити його діяльністю в профкомах. А
Вже починаючи з осені, в планах профспілкових лідерів - провести нові семінари і круглі столи, і таким чином продовжити навчання профактиву.

Прес-служба АМоРе

Bookmark and Share