Севастопольські українські громадські організації звернулися до ЗМІ з проханням врятувати єдину українську дитячу бібліотеку


Так, за Всеукраїнським переписом населення 2001 року в Севастополі проживає 377 тисяч осіб, з яких 84 тисячі визнали себе українцями. За даними управління освіти і науки Севастопольської міської державної адміністрації українською мовою в дошкільних і середніх навчальних закладах Севастополя навчається тільки 1, 5% дітей. Із 65 загальноосвітніх шкіл та 84 дитячих дошкільних закладів зовсім немає україномовних.

За п’ять років так і не була збудована обіцяна попереднім президентом українська школа. Зовсім відсутні вищі навчальні заклади українською мовою навчання. А тепер під загрозою опинилася єдина у Севастополі україномовна бібліотека, де є дитячі журнали, книги, матеріали про звичаї та традиції українського народу, народні свята. Фондами цієї бібліотеки користуються педагоги дошкільних закладів та шкіл міста, – зазначають автори листа і роз’яснюють, як виникла ця ситуація:

«Прокуратура Севастополя направила позовну заяву до Господарського суду міста Севастополя про визнання недійсним договору оренди між відділом освіти Гагарінської РДА і Благодійним фондом «Українська освіта» №63 від 12.12.2002 року. Посилання прокуратури Севастополя на порушення п.5 ст.16 Закону України «Про дошкільну освіту» – «вивільнені приміщення ліквідованих державних та комунальних дошкільних закладів використовуються виключно для роботи з дітьми» – є безпідставним щодо цієї справи. Дитячий дошкільний заклад №88 є діючим, за даними управління освіти і науки СМДА його відвідують 93 дитини.

У 1996 році на базі школи №34 було впроваджено довготривалу програму взаємодії загальноосвітніх шкіл (ЗОШ) Севастополя з вищими навчальними закладами України щодо вступу севастопольських випускників на бюджетне навчання. На той час у школі функціонували українські класи. Українські громадські організації міста вирішили надати всебічну підтримку цьому навчальному закладу. У 1998 році, з ініціативи зацікавлених осіб та за підтримки представників органів виконавчої влади Гагарінського району, дошкільний навчальний заклад №88 опинився під загрозою закриття. Для збереження його від закриття і забезпечення україномовних класів школи №34 учнями, у 1999 році дитячому дошкільному закладу №88, розташованому поряд зі школою №34, відповідно до наказу управління науки і освіти СМДА №386 від 17.05.1999 року д/с №88, було надано статус з пріоритетним навчанням дітей українською мовою. Відповідно до пп. 2.1. та 2.3. цього наказу, благодійний фонд «Українська освіта», діючи згідно зі своїми статутними зобов’язаннями, прийняв найактивнішу участь у навчально-виховному процесі. Спільно з громадськістю було організовано україномовну дитячу бібліотеку, придбано для неї художню, методичну та історичну літературу.

У 2002 році Благодійний фонд «Українська освіта» уклав з Гагарінським районним відділом освіти договір оренди приміщення (41,2 кв.м.) в дитячому дошкільному закладі №88 під українську дитячу бібліотеку, яка є складовою частиною методичної бази вихователів дошкільних закладів міста (довідка Управління освіти і науки СМДА №196 від 11.02.2003 року).

Весь час, впродовж 1998-2004 рр., над садком тяжіла загроза закриття, на перешкоді були українська дитяча бібліотека в орендованому приміщенні, український дитячий центр, перший український клас у дошкільному закладі №88 від школи №34. Але навесні клас було розформовано. На звернення батьківського комітету до різних інстанцій про збереження класу йшли формальні відписки.

Весь цей час продовжувалась замовна кампанія знищення української дитячої бібліотеки. Про це свідчать неодноразові перевірки бібліотеки різними службами Гагарінського району .

Дивну позицію зайняв голова Гагарінської РДА Богдан Вуйко, який не зважаючи на звернення громадських організацій щодо продовження договору оренди та лист начальника Управління освіти і науки СМДА №701 від 04.05.2005 року про більш ефективне використання приміщень дошкільного закладу, вирішив відсторонитись від цієї справи.

З метою втілення у життя державницьких планів нової влади, враховуючи вищенаведене та зручне розташування дошкільного закладу, місцезнаходження поруч школи №34, в якій є україномовні вчителі, наявність в дошкільному закладі вільних площ (з 12 груп функціонує 5).

Звертаємось до Вас з проханням:

1. Зберегти від знищення українську дитячу бібліотеку та сприяти її розвитку у майбутньому.

2. Підтримати ініціативу громадськості міста щодо створення українського дитячого центру Севастополя у приміщенні дитячого дошкільного закладу №88, яке капітально було відремонтовано в 2001 році під український центр та надавати будь-яку підтримку для розвитку українства у Севастополі.

3. Сприяти створенню відповідної комісії за участі Кабінету Міністрів України (представників: Міністерства молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України), Секретаріату Президента України та українських громадських організацій Севастополя щодо розвитку та функціонування української мови в освітній та культурній сферах міста.

Сподіваємось, що український дитячий центр буде функціонувати спільно з дитячою бібліотекою для патріотичного виховання молоді, що є одним з пріоритетних напрямків нашої нової влади».

Bookmark and Share