Гуцульському діалекту - статус регіональної мови!


Кілька десятків молодих людей одягнених у гуцульські строї співали і танцювали під живу автентичну музику, яку грали музиканти на площі. Таким чином молодь показала свою прихильність «гірській говірці». На стовбах і ліхтарях площі висіли плакати з написами: «Коломия – столиця України!», «Фірман- наш газда!», «Писанка файніша матрьошки!», «Гуцульському діалекту - статус державного!».
Згодом молоді люди перестали розважатись і всі зібралась навколо двоголового опудала, яке принесли з собою. Далі активіст вистави показово відокремив одну з голів, коментуючи це тим, що там, де один народ, не може бути дві мови.
Дійство завершилось тим, що його учасники демонстративно відправили бандероллю російсько-український словник і Конституцію України тим обласним Радам, які порушили український закон, і надали у своїх областях і містах російській мові статус регіональної.
Як зазначив один з активістів театрелізованого дійства: «Метою акції було висміяти безглуздість дій, що відбуваються сьогоді в Україні. Адже саме у тих регіонах, де російська мова проголошена регіональною - українська потребує найбільшого розвитку і захисту!»
Цікавим було те, що молодіжні громадські організації навмисне не афішували своїх назв, мотивуючи це тим, що їм важливіше збереження української мови, ніж особистий піар.

Bookmark and Share