Міністерство внутрішніх справ активно бореться з розповсюдженням наркотиків


Вперше світове співтовариство спробувало вирішити проблему розповсюдження наркотиків у 1909 році на засіданні Шанхайського опіумного товариства. З того часу вона набула надзвичайної гостроти й не оминула українське суспільство. Наразі в Україні на офіційному обліку перебувають десятки тисяч наркоманів. Справжня ж кількість наркозалежних набагато більша.

Загрозливих масштабів сягнуло поширення наркотиків у підлітковому та молодіжному середовищі. У студентів вузів та учнів ПТУ куріння марихуани вважається за норму. Мажори й завсігдатаї кислотних дискотек та нічних клубів вживають «кислоту» - ЛСД, екстазі та амфетамін. Для підвищення тонусу ді-джеї на дискотеках нюхають кокаїн й розпалюють «бульбулятори» з травою. Шаленою популярністю наразі користуються кальяни. Щоправда, у клубах палять ароматизований тютюн. «Той, хто не колеться – жлоб» - під таким приводом наркомани підсаджують на голку представників найбідніших прошарків юнацтва. Останньою краплею стала спроба шанувальників маріхуани провести марш за легалізацію цього наркотику центральними вулицями Києва.

Міністерство внутрішніх справ активно бореться з розповсюдженням наркотиків. Як розповів керівник Департаменту БНОН Микола Андрєєв, наразі оперативні підрозділи орієнтовані, насамперед, на знешкодження розповсюджувачів наркоти. Адже саме завдяки цим «бізнесменам» до країни потрапляє більшість психотропів та важких наркотиків. А безпосередньо наркомани – це хворі люди, яких треба лікувати.

З початку цього року з незаконного обігу оперативниками вилучено понад 150 тисяч доз різноманітних важких наркотиків, у тому числі – двадцять тисяч доз героїну, перекрито 121 міжнародний канал надходження зілля, викрито 24 організовані групи наркобізнесменів. Наразі в Україні відбувають покарання наркодилери з 16 країн світу. Переважно пакистанці, афганці, поляки.

Проте лише каральними методами подолати проблему наркоманії неможливо. У суспільстві повинно бути розуміння, що наркотики – це зло й самотужки міліції не впоратись. Конче потрібна допомога громадян. Коли кожний, хто хоч щось знає про розповсюджувачів «дурі», сповістить про це міліцію, то для наркоторговців утвориться несприятлива та загрозлива атмосфера. Поширення наркотиків стане проблемою не тільки для розповсюджувачів, а й для споживачів.

Саме тому, щоб привернути широку увагу громадян, Департамент по боротьбі з незаконним обігом наркотиків ініціював проведення акції «За життя без наркотиків». До заходу охоче долучились чисельні громадські фонди, організації та об’єднання, які працюють у цьому напрямку. Минулої неділі така акція відбулась у Маріїнському парку столиці.

Учасники акції виставили намети на алеях парку, а на столиках розмістили безліч різноманітної літератури контрнаркотичного змісту, з довідковою інформацією щодо профілактики та лікування наркотичної залежності. Центром акції стало «живе дерево смерті». Імпровізована композиція складалась з сухих гілляк дерева, на яких шприцами були прикріплені фотографії юнаків та дівчат, померлих від вживання наркотиків. Під гіллям навалом лежали використані одноразові шприци та бульбулятори – саморобні засоби для куріння драпу. Особливу цікавість у відвідувачів викликав фільм про неповнолітніх безпритульників, які розповідали з екрана про свій перший досвід вживання наркотиків, які в них при цьому були відчуття й що було далі.

Відвідувачі охоче записували телефони довіри підрозділів по боротьбі з незаконним обігом наркотиків – МВС України: 256-16-75, 289-13-24 та ГУМВС України в м. Києві: 484-00-72, 482-36-35.

Bookmark and Share