Фестиваль «BE FREE» в Ужгороді


25 червня в рамках святкування Дня молоді в Ужгороді відбувся молодіжний фестиваль «BE FREE» («Будь вільним»). Організаторами виступили закарпатські молодіжні організації «Фундація Регіональних Ініціатив», АМІК (Асоціація Молодіжних Ініціатив Краю), Закарпатські округа ПЛАСТУ-НСОУ, Спілка козацьких організацій Ужгорода під патронатом управління у справах молоді і спорту Закарпатської ОДА. Порівняно з останнім проведнням (восени 2002 року) фестиваль дещо змінив свій формат, зокрема розширився спектр заходів та конкурсів, що були включені до програми святкування.
Святкові акції стартували ще напередодні Дня молоді футбольним міні-турніром, в якому взяли участь чотири команди – збірні «ФРІ», «МСНУ», «Батьківщини молодої» та «Козацтва». Перемогу здобули козаки.
Безпосередньо основна частина програми фестивалю розпочалася у неділю о 12:00 на центральній площі міста, де усі охочі мали змогу взяти участь у двох турах конкурсу караоке (для дітей та дорослих). Активні учасники пісенного змагання були нагородженні цінними подарунками від організаторів фестивалю. Одночасно був даний старт молодіжному кросу. А по його завершенню розпочався шаховий турнір та графіті-фест (конкурс дитячих малюнків на бруківці крейдою). Змагання супроводжувалося показовими виступами майстрів айкі-до, вокальних та танцювальних колективів, а також цікавими конкурсами для глядачів.
Нововведенням цьогорічного фестивалю стало проведення велопробігу та велоквесту. Велоквест – змагання на уважність, спритність, витривалість, знання історії міста та командну згуртованість - проводився вперше в Ужгороді. Тестували маршрут і розв''язували загадки 5 команд: «Байкери», «Титани», «Байк-райдерз», «The Best», «Extreme». Найспритнішою та найкмітливішою виявилася команда «Байк-райдерз» на чолі з Василем Яремою, яка подолала маршрут у 23 км за 1:35 хв. Цілком впевнено можна стверджувати, що експериментальна спроба виявилась напрочуд вдалою і надалі змагання має усі шанси стати популярним.
Завершальним та найбільш гучним акордом фестивалю «BE FREE » став рок-концерт відомих гуртів Закарпаття: «9 калібр», «VAY IZ MIR», «Танго-Темп», «Torrent», що зібрав багато шанувальників альтернативної та прогресивної музики.
Організатори «BE FREE» планують, що фестиваль набере обертів і стане традиційним, а також сподіваються на постійну активну підтримку з боку як державних, так і приватних установ та організацій краю.


Bookmark and Share