Чемпіонат Північно-східної України з гри Брейн-ринг – FRI-брейн


Організатором інтелектуальних змагань для молоді виступила Сумська міська молодіжна громадська організація Фундація Регіональних Ініціатив, співорганізаторами при тому були такі організації як Українська Студентська Спілка м. Чернігів, Молодіжний центр АРТ, Чернігівська молодіжна громадська організація Фундація Регіональних Ініціатив, громадська мережа “ОПОРА” в м. Чернігів.
Керівник проекту, Лапа Вікторія, доклала чимало зусиль до успішності реалізації заходу, який є перехідним етапом між грою серед МГО на місцевому рівні та змаганнями всеукраїнського масштабу.
Учасниками змагань були наступні молодіжні громадські організації: Громадська мережа “ОПОРА” (м. Чернігів), Українська Студентська Спілка (м. Чернігів, м. Ніжин), Молодіжний Націоналістичний Конгрес (м. Чернігів), Студентська Рада Києва (м. Київ), Сумська міська МГО ФРІ та Клуб Інтелектуальної Молоді (м. Чернігів).
За фінальною грою змагань з Брейн-рингу мали нагоду спостерігати мешканці та гості міста, оскільки гра відбувалася під відкритим небом поблизу центральної площі міста Чернігів, де і проходило святкування Дня молоді. Гра видалася доволі цікавою та інтригуючою. Так за результатами змагань визначені переможці: третє місце чемпіонату зайняла команда “СКІФ” (Чернігівська МГО Спілка Української Молоді, капітан команди – Михайло Сапан), друге – “FRIшка” (Сумська міська МГО “Фундація Регіональних Ініціатив”, капітан – Олександр Зайченко), а заслужене перше місце - команда “КІМ” (Чернігівська МГО Клуб Інтелектуальної Молоді, капітан команди – Дмитро Шкільов). Всі команди були нагороджені цінними призами.
Культурна частина заходу була дуже насиченою та цікавою. Так, гості міста мали можливість відпочити на берегах Десни та ознайомитись з такими унікальними пам’ятками історії та архітектури Чернігова як Катернська церква кінця ХVІІ – поч. ХVІІІ ст., Спаський собор 1036р., Борисоглібський собор (перша чверть ХІІ ст.), Архітектурний ансамбль ХІ-ХVІІІ ст. на території стародавньої чернігівської фортеці («Вал»), гармати ХVІІІ ст. на Валу, а також відвідали історичний музей, де ознайомились з історією Чернігівської землі. Проте, родзинкою екскурсії по Чернігову був підземний монастир, заснований у 1069 році біля підніжжя Болдіних гір Антонієм – батьком руського чернецтва. Саме Антонієві печери (ХІ-ХІІст.) справили незабутнє враження на гостів міста. Сумчани, наприклад, порівнювали з Софронієвським монастирем, де на східних схилах Чудної гори були вириті печери, подібні печерам Києво-Печерської лаври, якими так пишаються кияни. Тож, у кожної землі своя історія, а загалом це історія нашої країни! Духовно збагачені з приємною втомою після насиченої екскурсії, що охопила лише маленьку частину визначних місць Чернігова, учасники роз’їхались в рідні міста з надією знову зустрітись на змаганнях з гри Бейн-ринг, але вже на всеукраїнському рівні.
Захід проведений за сприянням Міського відділу у справах сім’ї та молоді (м. Чернігів), МГО “Молодь ХХІст.” (м. Чернігів) та Центру Політичної освіти (м. Київ), Гіпермаркету “ВЕНА” (м. Чернігів), ЗАТ “Оболонь” (м. Чернігів) та ВМГО Фундація Регіональних Ініціатив (м. Київ).
Особливу подяку за допомогу в організації заходу СМ МГО ФРІ висловлює Музиці Юрію, Сливко Віталію та Ясенчуку Олександру.
Можна сміло стверджувати, що захід поклав початок співпраці ряду молодіжних громадських організацій Чернігова, Ніжина, Сум, Києва, а також Полтави, Кіровограду, Черкас та Харкова. І це найголовніший результат.
Bookmark and Share