Головний лікар Кiровоградського диспансеру Сергій Прокопенко - "Тому я закликаю усіх, особливо молодь, утриматись від вживання наркотиків, а у випадку...."


"Зараз на обліку в Кіровоградському обласному наркологічному диспансері знаходиться близько 2,5 тисяч наркозалежних осіб, лише 26,6% з яких знаходяться в стадії ремісії", - повідомив головний лікар диспансеру Сергій Прокопенко з нагоди Всесвітнього дня боротьби з наркоманією, що відзначається сьогодні, 26 червня.

За його словами, основними причинами наркоманії є аногнезія – недостатнє розуміння наявності хвороби, агресивне рекламне середовище, негативний вплив референтної групи оточення тощо.

Парадоксально, але на ранніх стадіях захворювання важче і дорожче лікувати наркоманію, ніж на більш пізніх, коли людина усвідомлює проблему і бажає лікуватись. Фахівці обласного наркодиспансеру надають допомогу всім, хто до звертається, безкоштовно, але деякі ліки пацієнтам треба придбати за власні кошти. В особливо тяжких випадках середня вартість лікування на добу складає приблизно 300 гривень. Приємно відзначити, що в поточному році матеріально-технічна база лікувального закладу зміцніла, фінансування значно збільшилось.

Медичну допомогу наркозалежним в Кіровоградські області надають медичні консультативні спеціальний медичні заклади – обласний та Олександрійський міський диспансери, що здійснюють діагностичне обстеження, надають медичну допомогу амбулаторно та в денному стаціонарі в залежності від кожного окремого випадку, при кожній центральній районній лікарні діють наркологічні кабінети.

"Ми надаємо допомогу всім, хто до нас звертається. Головне, щоб людина сама усвідомила свою проблему та мала бажання вилікуватись і почати жити нормальним життям", - зазначив Сергій Дмитрович. Ні звернення батьків, ні інших близьких хворому людей не є підставою для їх диспансеризації – в Україні нема інституту примусового лікування.

Фахівці - наркологи проводять широку санітарно-просвітницьку роботу у напрямку здорового способу життя серед педагогів та учнів навчальних закладів, співпрацюють з фондом "Повернення до життя", з центром ресоціалізації наркозалежної молоді та відділом у справах незаконного обігу наркотиків управління УМВС в області.

Сергій Прокопенко зазначив, що на Кіровоградщині найбільш поширеним є вживання різноманітних речовин, виготовлених з коноплі, що призводить в подальшому до використання більш "сильних", дієвих опіатів (речовин з соломки маку). Професійна етика не дозволяє лікарям дізнаватись про місця розповсюдження зілля та імена продавців наркотичних речовин. Серед наркологів не є прийнятним терміни "легкий" чи "важкий" наркотик. "Важливою складовою класифікації наркотичних речовин є їх наркогенна здатність – тобто наскільки швидко виникає залежність від даної речовини", - пояснив Сергій Прокопенко. Що стосується медичних збуджуючих препаратів ("Екстазі", "Трамадол"), то зараз їх продають в аптеках виключно за формою рецепту №3, який складно отримати, тому вживання цих препарати в поточному році є менш розповсюдженим.

За його словами, хворі знаходяться на обліку 5 років, після одужання з обліку знімаються. Але процент таких людей замалий – лише 1,5-2%. Такі ж показники, на жаль, зафіксовані в загально- світовій практиці.

"Тому я закликаю усіх, особливо молодь, утриматись від вживання наркотиків, а у випадку, коли вже така проблема з'явилась – звернутись до лікарів, яким ви довіряєте. Тому що вчасна діагностика допомагає скоріше повернутись до нормального життя і полегшити долю своїх близьких!", - звернувся Дмитро Сергійович до кіровоградців.Bookmark and Share