ЗАКАРПАТСЬКИЙ ДЕРЖУНІВЕРСИТЕТ ЗАПРОВАДИВ КОМП’ЮТЕРНУ ПРОГРАМУ, ЯКА МЕТОДОМ ГЕНЕРАЦІЇ ЧИСЕЛ ВИБИРАЄ НОМЕР ЗАПИТАННЯ СТУДЕНТОВІ


Цього року Закарпатський державний університет вперше впровадив комп’ютерну програму, яка методом генерації чисел вибирає номер запитання студентові. Упродовж трьох годин після іспиту комп’ютер перевіряє роботи. Таким чином у ВНЗ намагаються сприяти чесним іспитам, – повідомив під час засідання Ужгородського прес-клубу реформ ректор ЗДУ Федір Ващук.
На засіданні прес-клубу йшлося про корупцію в освіті та під час вступної кампанії.
В ЗДУ, стверджує Федір Ващук, найпрозоріша система вступу. А сам він, за його ж словами, єдиний ректор, який не відключає мобільного телефону під час вступу, щоб не надокучали батьки та родичі абітурієнтів. “Я ніяк не можу допомогти”, – пояснив він. Ректор додав, що у ВНЗ будь-хто з бажаючих, написавши за годину до іспиту заяву, може бути присутнім на вступному іспиті свого чада.
Узагалі, проблеми хабарів при вступі до ЗДУ не існує, - запевнив ректор. “Навіщо платити за вступ 5 тисяч доларів, якщо без проблем можеш йти на платне навчання і ці гроші спокійно за 5 років виплатити і здобути освіту”, – переконував він журналістів.
Однак, під час навчального процесу виникають певні питання незаконного отримання коштів викладачами, але Федір Ващук зазначив, що бореться з цим явищем: звільнив декількох викладачів, а вони розгорнули проти нього кампанію у пресі.
У хабарництві великою мірою винні самі студенти, впевнений керівник ЗДУ. Передусім, заочники не хочуть вчитися і пропонують гроші. “Вигнати ми їх, особливо платників, не можемо, бо на них базується бюджет університету”, – сказав ректор.
Він спростував інформацію про великий конкурс у закарпатських ВНЗ. На думку Федора Ващука, це – певне перебільшення, бо абітурієнти подають документи у три вузи одразу. Отже цифри треба ділити на 3.

Bookmark and Share