Чи є довіра до влади ?


Про підсумки результатів дослідження йшлося під час круглого столу, що проводили Центр політичної освіти, Вестмінстерський фонд за демократію (Великобританія) та Фундація регіональних ініціатив Чернівецької області 28 квітня 2006 р. в м. Чернівці.

Дослідження проводилося з 16 лютого по 5 березня цього року, було опитано мешканців п'яти регіонів України - Волинської, Дніпропетровської, Миколаївської, Чернівецької областей та АР Крим для того, щоб визначити рівень залученості мешканців до процесу політреформи.

На Буковині дослідження проводилося в чотирнадцяти населених пунктах в обсязі 410 інтерв’ю на область.

Опитування показало, що мешканці західних областей більш схильні підтримувати нинішню владу, уособлену Ющенком, мешканці південного сходу більше симпатизують Януковичу і Партії Регіонів. Через регіональний розподіл політичних уподобань в середньому найоптимістичнішими в оцінках змін за останній рік є мешканці Волинської та Чернівецької областей, дещо менше - Дніпропетровської, і мінімально - Миколаївської області та АР Крим. Найменший рівень довіри до влади спостерігається в Криму, найвищий - у Волинській і Чернівецькій областях.

Представники громадських організацій та місцевої влади Буковини обговорювали також питання рівня довіри громадян до місцевої влади. Депутат міської ради Валерія Фірсанова переконана, що "У нас громадяни не довіряють чиновникам. Вони їх підозрюють у всіх гріхах".

А от Президентові довіряють 74% мешканців Волині, 71% буковинців, 28% - у Миколаєві, 24% - у Дніпропетровську і лише 9% кримчан.

ДОВІДКОВО: Проект "Залучення громадян до процесу прийняття рішень на місцевому рівні"

ПРОБЛЕМА

Не дивлячись на успіхи України в становленні демократії після подій Помаранчевої революції та подальших змін, що відбувались в державі, рівень комунікацій між громадянами та місцевою владою залишився невідповідним. Місцеві обранці не мають достатнього досвіду та навичок у спілкуванні з громадянами, а механізми надання консультацій громадянам – неефективні.


МЕТА

Підвищення дієвості механізмів участі громадян у процесі прийняття рішень на місцевому рівні.

Напрямки:

поширення інформації та обговорення ефективних механізмів співпраці влади з громадою та залучення її представників до процесу прийняття рішень на місцевому рівні;
навчання представників місцевої влади та громадських активістів ефективним методам співпраці у розробки політики на місцевому рівні рівні;
надання консультативної підтримки представникам громадськості та місцевої влади щодо співпраці у прийнятті рішень на місцевому рівні.


ПЕРІОД РЕАЛІЗАЦІЇ листопад 2005 - травень 2006 рр.

ПАРТНЕРИ

Кримськотатарський молодіжний центр
Центр громадських молодіжних організацій Волині "Наша справа"
Дніпропетровський молодіжний центр праці
Миколаївський дослідницько-аналітичний центр
Чернівецька обласна організація Фундації регіональних ініціатив


ПІДТРИМКА

Westminster Foundation for Democracy


ТЕРИТОРІЯ РЕАЛІЗАЦІЇ АР Крим, Волинська, Дніпропетровська, Миколаївська та Чернівецька області

РЕЗУЛЬТАТИ

В обласних та районних центрах регіонів проекту протягом грудня 2005 року відбудуться круглі столи, метою яких є пошук можливостей налагодження співпраці між владою та громадою й інформування про наявні методи участі громадськості у прийнятті рішень.
Протягом січня 2006 року будуть проведені навчальні семінари для осіб, які планують бути залученими до процесу прийняття рішень на місцевому рівні. Кваліфіковані тренери та експерти Центру проведуть навчання щодо системи прийняття рішень на місцевому рівні; участі громадськості в розробці програм стратегічного розвитку; впливу політичних партій на місцеву політику.

Протягом січня-березня Центр політичної освіти надаватиме консультації для представників громадських організацій та місцевої влади щодо включення місцевої громади у процес прийняття рішень на місцевому рівні.
Bookmark and Share