Влада і громада в Криму обговорили можливості ефективної співпраці у прийнятті рішень


Необхідність залучення громадян до процесу прийняття рішень влади, особливо, на місцевому рівні, є невід'ємною складовою в розвитку місцевої політики. У свою чергу громадські лідери повинні мати високу кваліфікацію і вміти пропонувати альтернативні, обґрунтовані варіанти розв'язання місцевих проблем.

В роботі круглого столу взяли участь Голова Кіровської районної державної адміністрації Османов К. М., представники виконавчої влади, громадських організацій з Кіровського району, м. Судак, м. Старий Крим, смт. Советське, м. Феодосія і м. Сімферополь. Круглий стіл відбувся в рамках Проекту Центру політичної освіти «Залучення громадян до процесу прийняття рішень на місцевому рівні».

В роботі круглого столу обговорювалися наступні теми:

Чи існують сьогодні в Україні нові можливості співпраці між владою і громадськістю?
Як поліпшити процес участі громадян у формуванні політики на місцевому рівні?
Як встановити і підтримати партнерські відносини між владою і громадськістю?
Які методи участі громадськості в прийнятті рішень є найбільш дієздатними на місцевому рівні?
Як підвищити інституційну спроможність організації громадянського суспільства в співпраці з владою?
Учасники круглого столу обмінялися досвідом і прийшли до висновку, що за допомогою громадськості влада отримує інформацію, нові ідеї, підтримку і довіру. У свою чергу при взаємодії з владою громадськості необхідно підвищувати свої аналітичні здібності, організовувати коаліційну роботу, розвивати навики планування і організації процесу участі в прийнятті рішень.

Голова Кіровської районної державної адміністрації Османов К.М. підкреслив, що тільки за умови ефективної взаємодії з громадськістю району можна досягти високих результатів: «Тому й ініціював створення громадської колегії при районній адміністрації, відразу ж після призначення на посаду».

Як заявив почесний Голова Кримськотатарського молодіжного центру Ескендер Барієв: «Прийшов час мешканцям Криму зрозуміти, що їхній добробут і розвиток залежить не тільки від бажання державних урядовців, а від активності і безпосередньої участі процесах, що відбуваються».

ДОВІДКОВО: Проект "Залучення громадян до процесу прийняття рішень на місцевому рівні"

ПРОБЛЕМА

Не дивлячись на успіхи України в становленні демократії після подій Помаранчевої революції та подальших змін, що відбувались в державі, рівень комунікацій між громадянами та місцевою владою залишився невідповідним. Місцеві обранці не мають достатнього досвіду та навичок у спілкуванні з громадянами, а механізми надання консультацій громадянам – неефективні.


МЕТА

Підвищення дієвості механізмів участі громадян у процесі прийняття рішень на місцевому рівні.

Напрямки:

поширення інформації та обговорення ефективних механізмів співпраці влади з громадою та залучення її представників до процесу прийняття рішень на місцевому рівні;
навчання представників місцевої влади та громадських активістів ефективним методам співпраці у розробки політики на місцевому рівні рівні;
надання консультативної підтримки представникам громадськості та місцевої влади щодо співпраці у прийнятті рішень на місцевому рівні.


ПЕРІОД РЕАЛІЗАЦІЇ листопад 2005 - травень 2006 рр.

ПАРТНЕРИ

Кримськотатарський молодіжний центр
Центр громадських молодіжних організацій Волині "Наша справа"
Дніпропетровський молодіжний центр праці
Миколаївський дослідницько-аналітичний центр
Чернівецька обласна організація "Фундації Регіональних Ініціатив" (ФРІ)

ПІДТРИМКА

Westminster Foundation for Democracy


ТЕРИТОРІЯ РЕАЛІЗАЦІЇ АР Крим, Волинська, Дніпропетровська, Миколаївська та Чернівецька області

РЕЗУЛЬТАТИ

В обласних та районних центрах регіонів проекту протягом грудня 2005 року відбудуться круглі столи, метою яких є пошук можливостей налагодження співпраці між владою та громадою й інформування про наявні методи участі громадськості у прийнятті рішень.
Протягом січня 2006 року будуть проведені навчальні семінари для осіб, які планують бути залученими до процесу прийняття рішень на місцевому рівні. Кваліфіковані тренери та експерти Центру проведуть навчання щодо системи прийняття рішень на місцевому рівні; участі громадськості в розробці програм стратегічного розвитку; впливу політичних партій на місцеву політику.

Протягом січня-березня Центр політичної освіти надаватиме консультації для представників громадських організацій та місцевої влади щодо включення місцевої громади у процес прийняття рішень на місцевому рівні.
Bookmark and Share