V Етно фестиваль кухні і музики у Новому Саді


На Етно фестивалі як і кожного року презентовано кулінарії національностей, а різноманістність та масовість є характерною рисою фестивалю. Кординатором та організатором української частини як і минулих років виступило Товариство “Просвіта“ за технічною допомогою Українського культур-но-мистецького товариства “Кобзар“ і філії Товариства “Просвіта“ з Нового Саду.
Не зважаючи на це що в час проведення Етно фестивалю кухні та музики у Ново-му Саді, в Сремській Митровиці відбувається Третій фестиваль української культури “Калина“, українська громада змогла зорганізуватися та набрати сили щоб взяти участь і в цій маніфестації.

Цього року українська громада Нового Саду, підготовила традиційні українські пироги та тертюхи і ця специфіка страв, котрих місцеве населення не готує, викликала традиційно великий попит.

В музичні частині Фестивалю українську пісню не змогли презентувати українсь-кі ансамблі Сербії через ангажованість в Третьому фестивалі української культури “Калина“, а презентували її гості з України з міста Бучач, а саме Вокально-інструментальний ансамбль “Зорепад“ та чоловічий квартет “Бучачани”.

Етно фестиваль національностей Воєводини останній раз організувала та профі-нансувала Американська фундація по розвитку (ADF), шляхом зрушення внутрішніх ресурсів громад, а де, як організатори визначили, українці займають одне із чільних місць. Сподівається що цей Фестиваль продовжить своє існування, а з наступного року організатором стане місто Новий Сад або Виконавча рада АК Воєводина.

Також була нагода презентуватись із українськими вишивками, інші народи пока-зали свою специфіки. Мета Фестивалю є краще ознайомитись та щоб посередництом презентації зберегти та розвинути традиційну толеранцію столітнього співжиття декілька десятків національностей на просторах Воєводини.
Bookmark and Share