Триває міжнародне молодіжне таборування «Пам’ять без кордонів-2006»


Безпрецедентним в цьому плані є міжнародне молодіжне таборування «Пам’ять без кордонів-2006», яке розпочалося 1 липня. Ось уже чотири роки акція відбувається на території Республіки Польща і має на меті відновлення кладовищ вояків Української Народної Армії. Цього року група молодих українців у складі 60 чоловік, в тому числі й члени Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Національний Альянс» з Луцька, Рівного, Івано-Франківська, Черкас, Кривого Рогу та Полтави, вирушили до польського міста Кракова. Протягом двох тижнів вони будуть впорядковувати могили вояків армії УНР, збирати та систематизувати історичні факти.
Керівник групи Національного Альянсу - Микола Господарик зазначив: «Для українців, як і для інших народів, одним з святих місць завжди були могили предків. Та, на жаль, історія складалася часто таким чином, що безліч наших дідів-прадідів схилили свої голови на чужині, їх прах був порознесений по всьому світу. Тому-то віднайти ці могили та віддати належну їм шану – наш святий обов’язок».

Ще одним важливим перспективним завданням поїздки є налагодження контактів та домовленостей про співпрацю по впорядкуванню українських цвинтарів на території Польщі з молодіжними та громадськими організаціями Польщі, зокрема з Об'єднанням Харцерів Польщі, які допомагають у проведенні табору. З українського боку поїздці посприяли Волинська обласна державна адміністрація та Луцький міськвиконком.

Після закінчення табору буде надано детальну інформацію щодо обсягу виконаних робіт та фотозвіт.
Bookmark and Share