Студенти Києва, Одеси та Львова відсвяткували Купала


В дійстві взяли участь студенти Київського національного університету театрального мистецтва імені Карпенка-Карого (КНУТКіТ), Спудейське братерство Києво-Могилянської академії (НаУКМА), Студентська профспілка Національної Академії образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА), Львівське товариство в м. Києві, хор "Радуниця" (Львів), Молодіжний театр "Нова Мета". Були запрошені студенти з Одеси.

Святкування, яке з 1998 року проходить на Львівщині, цього року відбувалося в Києві. В ньому взяло участь близько 400 юнаків і дівчат - художників, режисерів, акторів, співаків, членів молодіжних організацій та студентів. Учасники самі складали сценарій дійства, готовили декорації, і збирали народні пісні на купальську тематику. Всіх бажаючих учили плести віночки, співати народні пісні, а також розповідали народні обряди, повідомляє художній молодіжний проект "Купала-2006".

Дійство складалося із двох частин - денної та нічної. Денна частина демонструвала стародавні народні звичаї з освяченням колодязя на Купала, молодіжними іграми, гаданням та плетінням віночків. Нічне дійство супроводжувалося вогненним шоу та звуковими спецефектами. Після цього дівчата пускали власноручно сплетені віночки в Дніпро, а хлопці ловили вінки та просили за них викуп. Купальська ніч була ніччю забави з купальськими вогнями, виспівуванням пісень і пошуком чарівної квітки папороті.

Загальне святкування Купала студентів з різних міст України було не лише нагадуванням про унікальну українську культуру, але й кроком до наступного співробітництва активних студентів з усією України.

Bookmark and Share