Влада Луганщини працює над попередженням можливих корупційних дій на вступних екзаменах


Олександр Меженський нагадав ректорам, що правила роботи вступних комісій досить чітко прописані у кожному навчальному закладі, як і апеляційних комісій, до роботи в яких повинні залучатися також викладачі інших вузів. Він наголосив на тому, що робота із зверненнями та скаргами абітурієнтів та їх батьків є пріоритетною для керівників всіх вузів у цей час, та просив керівників вузів бути максимально доступними для людей, що мають ті чи інші претензії с приводу іспитів. Він зазначив, що в деяких вузах створені предметні комісії для попередження можливих зловживань з боку екзаменаторів під час іспитів, а також введено в практику призначати місце проведення іспиту буквально за декілька хвилин до його початку.

Заступник губернатора також звернув увагу ректорів на необхідність розширити інформованість абітурієнтів щодо їх прав, особливо це стосується громадян, що, за законом, мають певні пільги при вступі до вузів. Також він нагадав, що в кожному вузі повинні бути вивішені спеціальні скриньки для скарг та пропозицій громадян, виїмка з яких повинна проводитися щоденно для термінової реакції на скарги та їх розглядання. Крім того, у вузах працюватимуть „гарячі” телефонні лінії. Результати кожного іспиту також повинні оприлюднюватися одразу ж та бути доступними для кожного громадянина.

Олександр Меженський нагадав керівникам вузів Луганщини, що, за даними УМВСУ в Луганській області, у 2006 році виявлено 8 фактів здирства та отримання хабарів працівниками сфери освіти на загальну суму 7 тис. 473 грн. Відкрито 8 судових справ. Ще 4 справи, відкритих у 2005 році, продовжують розглядатися правоохоронними органами.

За словами начальника управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Ірини Цимбал, цього року Свердловський район взяв участь в експерименті по складанню школярами єдиного тестування. В ньому взяли участь більше 1,6 тис. учнів, більшість з яких отримали сертифікати, з якими вони можуть вступати до вузів. „Якщо цей досвід буде розширюватися, то і випускна, і вступна кампанії будуть зведені до спільної процедури єдиного тестування”, - підкреслила Ірина Цимбал.

Зараз в Луганській області діє 33 вищих навчальних заклади I-II рівня та 9 інститутів та університетів III-IV рівня акредитації. У всіх них розпочалися вступні іспити.Bookmark and Share