Ректорові Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Онищенку Володимиру Олександровичу


ЗВЕРНЕННЯ !Пане ректоре, ми звертаємось до Вас у зв’язку з ситуацією, що склалася в технічному університеті зі студентським самоврядуванням. Справа в тому, що цьогорічні вибори до студентського самоврядування відбулись зі значними порушеннями українського законодавства та положення про студентське самоврядування університету. Перш за все, масові порушення відбулися на першому етапі виборів – виборів представників від академічних груп. За підсумками опитування, що було проведено представниками громадськості більше ніж дві третини студентів не знали про вибори до самоврядування, що свідчить як мінімум про не легітимність двох третин представницьких мандатів, що призводить до не легітимності всього виборного процесу. Під час проведення Студентського Віча відбулись комплексні та незлічимі порушення як положення, так і принципів українського законодавства; зокрема був порушений принцип делегування повноважень, що прописаний в Законі України “Про місцеве самоврядування в Україні” і є основою при проведенні виборів за мажоритарною системою. Також були порушені принципи рівності та гласності виборчого процесу, що відбилось у “підготовлених” заздалегідь кандидатах та таємних зборів перед Вічем, що порушувало більш ніж половину пунктів положення в яких йдеться про вибори. Нажаль, порушень було настільки багато, що немає можливості всі їх викласти у даному зверненні.
Громадськість міста намагалася вплинути на нелегітимне самоврядування за допомогою інструментів демократичного суспільства, проте представники самоврядування повністю ігнорують громадянське суспільство, що в черговий раз говорить про їх статус. Саме тому, ми змушені звернутись до Вас за допомогою у вирішенні цього питання, оскільки відповідно до статті 32 Закону України “Про вищу освіту” до повноважень ректора віднесено забезпечення дотримання законності в навчальному закладі, а цьому випадку мали місце системні, комплексні порушення українського законодавства починаючи з Конституції України. На нашу думку виходом з ситуації, що склалась може стати прийняття нового положення про студентське самоврядування, що буде відповідати фундаментальним засадам європейської автономізації університетів та українським нормативно-правовим актам. І вже на основі цього положення необхідним буде проведення виборів до самоврядування університету за безпосередньої участі громадськості та засобів масової інформації, що убезпечить процес виборів від негативних явищ нинішньої ситуації з самоврядуванням. Наші громадські організації можуть підготувати проект нового положення про студентське самоврядування, що буде відповідати всім вищезазначеним критеріям ефективності. Будемо раді безпосередньо обговорити з Вами нинішню ситуацію зі студентським самоврядуванням в університеті та можливі шляхи її розв’язання, а також прийняти активну участь у розвитку студентського руху університету.
Сподіваємось на плідну співпрацю між нами у вирішенні вищезазначеного питання та проведенні інших суспільно важливих подій.


Голова Правління громадської організації
“Студентське Братство Полтавщини”
Литовченко Дмитро Іванович

Голова Полтавської обласної організації ВМГО “Національний Альянс”
Соловей Сергій Валерійович

Голова Полтавської обласної організації
ВГО “Чиста Україна” Янкевич Євген Григорович

non-governmental organization
Students` Fellowship of Poltava Region
http://www.bratstvo.tk, info@bratstvo.tk
36002, Ukraine, Poltava
4 Lesi Ukrainky Street, Suite # 11
phones: +38-053-2593163, +38-066-7285543
громадська організація
Студентське Братство Полтавщини
http://www.bratstvo.tk, info@bratstvo.tk
36002, Україна, Полтава
вул. Лесі Українки, буд. 4, к. 11
телефони: 0532-593163, 066-7285543

Bookmark and Share