Нормативна база реєстрації та діяльності “молодіжок” недосконала


Організатор - Народно-демократична ліга молоді за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту на базі технічних можливостей ВАТ «Укртелеком».

У Тернополі та Севастополі телеміст був зорганізований силами територіальних осередків НДЛМ (лідери – Володимир Заверуха та Анатолій Засоба, відповідно). У Миколаєві - за сприяння обласного осередку НДЛМ (перший заступник голови – Микола Волков) і Секретаріату Миколаївської молодіжної ради, спонсором кави-брейк виступила Торгова група “Шоколадний дім”.
У телемості прийняли участь представники влади, органів юстиції, молодіжних громадських організацій, бізнесу, депутати місцевих рад, журналісти.
Темою круглого столу були шляхи удосконалення порядку реєстрації молодіжних громадських організацій. Був проаналізований стан законодавства, що стосується діяльності “молодіжок” й обговорені проблеми, які виникають при їхній реєстрації як на місцевому, так і на всеукраїнському рівнях.
Проте протягом обговорення виявилося, що проблеми знаходяться глибше, ніж тільки у питаннях юридичної реєстрації. Зокрема, молодіжні організації спіткаються з багатьма іншими проблемами, пов'язаними з недосконалістю нормативної бази щодо їхньої діяльності.
Учасники в усіх трьох регіонах погодилися з тим, що звітність молодіжних організацій має здаватися до звітних інстанцій лише раз на рік, дозволити надання звітності через мережу Інтернет.
Молоді активісти підняли питання про необхідність безкоштовного нотаріального завірення документів, які торкаються реєстрації молодіжних організацій.
Також миколаївці, тернопольці та севастопольці дійшли до висновку, що потрібен тільки один документ про державну реєстрацію – певне єдине свідоцтво про державну реєстрацію.
Цілком слушною була пропозиція створити за сприяння Мін'юсту Державний щорічний довідник усіх молодіжних громадських організацій. Схожі довідники вже друкувалися та розміщувалися в Інтернеті за кошт іноземних грантів, але є дуже не повними.
Для виявлення реальної картини, чи існує організації лише на папері, або реально працює – виникла думка вивчити питання щодо ініціативи про перереєстрацію всіх молодіжних громадських організацій країни.
21 червня вже відбувся подібний телеміст між містами Житомир, Чернігів і Хмельницький, його організатором стала Житомирська “Молода Просвіта”, а НДЛМ активно долучилася до реалізації корисної ідеї.
Підсумкове обговорення відбудеться в Києві, на всеукраїнському круглому столі, за участі представників круглих столів у регіонах України.
За результатами обговорення буде створений тематичний телефільм, а опрацьовані матеріали в якості пропозицій будуть спрямовані до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства юстиції України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, тощо.


Bookmark and Share