Пінчук: молодіжну політику в Україні формуватиме сама молодь


- Андрію Павловичу, скажіть, які організаційні питання Ви вирішуєте зараз в першу чергу, і якими будуть ваші перші законопроекти?

- Спершу, необхідно проаналізувати законопроекти, які готувалися депутатами минулого скликання і знаходяться зараз в перехідному етапі. Після цього можна буде говорити про можливість внесення певних змін або поправок (якщо в цьому буде необхідність) для подальшого їх розгляду в Комітеті і сесійній залі Верховної Ради України.

Що стосується молодіжної політики – в першу чергу, потрібно розробити всю необхідну нормативно-правову базу для набуття чинності Закону України "Про забезпечення молоді, яка здобула вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем з наданням дотації працедавцеві" в 2007 році. По-друге, ми повинні вирішити питання чіткого визначення має рацію і обов'язків органів студентського самоврядування вищих учбових закладів на законодавчому рівні, підготувавши відповідні зміни до Закону України "Про вищу освіту". Також, важливим напрямом буде робота над рішенням житлової проблеми. На сьогоднішній день, Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву не в змозі забезпечити "дешевими" кредитами більшість молодих сімей. Необхідно переглянути систему кредитування для пошуку можливих варіантів вирішення цієї проблеми. В першу чергу, необхідно обмежити на законодавчому рівні рентабельність будівництва до 25%. З іншого боку, необхідно розробити привабливі умови для залучення комерційних структур, оскільки можливості Фонду достатньо обмежені.

Важливим моментом, на мій погляд, є наведення ладу в проведенні конкурсу програм для молодіжних організацій з подальшим виділенням бюджетних коштів на реалізацію проектів. В Україні досить багато молодіжних організацій, які складаються з «одного вождя». Практику підтримки таких організацій потрібно викорінювати. Крім того, при розподілі бюджетних коштів конкурсною комісією, не враховується, на мій погляд, якість реалізації торішніх програм, і що найголовніше - їх результат. Зараз необхідно упорядкувати процес розподілу бюджетних коштів з урахуванням демократичних принципів. Необхідно провести ревізію і дати можливість тим організаціям, які показують високу ефективність своєї роботи і є численними, отримувати відповідне фінансування від держави. Якісне виконання програм цього року повинне послужити вирішальним чинником для фінансування програм наступного року. Ми приділятимемо особливу увагу тому, щоб при розподілі бюджетних коштів, організації, які працюють "для галочки" і складаються з "однієї людини і його друзів" не ставилися врівні з тими, які дійсно якісно і професійно виконують свою роботу.

- Яким чином ви плануєте вирішувати вищеперелічені проблеми?

- Я гадаю, що ми активізуємо діяльність Молодіжної громадської колегії при Голові Верховної Ради України. Основним завданням Колегії в найближчому майбутньому буде створення "комунікативного майданчика" для створення умов спілкування і напрацювання загальної позиції молоді (представників молодіжних організацій, студентських, дитячих і інших) в питаннях законодавчого забезпечення реалізації молодіжної політики в Україні. Наприклад, що стосується студентського самоврядування, я можу внести відповідний законопроект, який в значній мірі укріпить позиції органів студентського самоврядування вузів, і ми його лобіюватимемо. Але, напевно, правильніше буде зібрати лідерів студентського самоврядування, виробити загальні позиції, і спільними зусиллями вирішити це питання. Взагалі, будь-які рішення, які прийматимуться стосовно молоді, ми погоджуватимемо з самими молодими людьми.

- Тобто, ви хочете проводити круглі столи для ухвалення рішень про ті або інші законопроекти?

- Так, ми проводитимемо круглі столи, суспільні слухання - заходи, які не вимагають величезних фінансових ресурсів, але сприятимуть визначенню найбільш важливих молодіжних проблем, чіткому формулюванню шляхів їх рішення. До того ж, подібні заходи, будуть цікаві самим молодіжним активістам, які таким чином братимуть найбезпосереднішу участь у формуванні і реалізації молодіжної політики в Україні.

- Повернувшись до питання про якість молодіжних проектів, чи проводитиметься дослідження думки молоді про діяльність молодіжних колег, моніторинг з боку молодіжної громадськості?

- Взагалі, для моніторингу реалізації молодіжних програм працює Міністерство. Але, на жаль, моніторингу зараз як такого немає, а от бюрократичний апарат створює дуже багато перешкод, і від цього страждає якість реалізації цих програм, що є неприпустимим. Хочеться відзначити, що Міністерство повинне виконувати контролюючі функції, не створюючи перешкоди в отриманні фінансів, необхідних для роботи молодіжних організацій (зокрема, це стосується і оформлення документів).

- Які методи Ви використовуватимете для того, щоб здійснити ваші плани відносно поліпшення діяльності молодіжних організацій?

- Молодіжні питання ми підніматимемо на рівні Українського молодіжного форуму. Ми обов'язково рухатимемося в європейське суспільство, оскільки необхідно знайти правильну форму співпраці з колегами із зарубіжжя. Дуже важливо, щоб ми співробітничали з такими країнами, як Росія, Білорусь. У молоді України і у молодіжних організацій цих держав глобальні проблеми мало в чому відрізняються, оскільки ми виховані спочатку в одній країні.

- У чому виявлятиметься державна підтримка молодіжних організацій в плані співпраці із зарубіжними колегами?

- Ми не "вигадуватимемо велосипед", а скористаємося досвідом Європейського молодіжного форуму. Для нас важлива співпраця у сфері обміну досвідом, для цього проводитимуться програми по обміну студентами: так наша молодь зможе дізнаватися, чим живе їх колеги з тих або інших країн. Також необхідно створити інформаційний майданчик - Інтернет-портал, журнал, телепередачу для висвітлення роботи молодіжних організацій тих країн, з якими ми плануємо співробітничати. Всі ці ініціативи будуть направлені на розкриття потенціалу молоді, яка бере активну участь в молодіжній політиці, на формування особи молодих людей.

- Що повинні робити самі молодіжні лідери для посилення впливу молодіжної політики на державну?

- Молодіжні лідери повинні більше працювати безпосередньо з молодими людьми в містах, селах і, перш за все, відстоювати не особисті інтереси, а виконувати призначення громадських організацій - представляти інтереси і захищати має рацію і інтереси членів своїх організацій і молоді взагалі. Своїм завданням я бачу створення умов для того, щоб кожна молода людина мала умови для успішного життєвого старту: здобув якісну освіту, влаштувався на роботу і займався самовдосконаленням. Молодь повинна бути почута, а її проекти і ідеї - реалізовані. Завдяки активній позиції молодіжних лідерів і за підтримки молодих депутатів, які пройшли до парламенту, в обласні і місцеві ради, ми зможемо досягти цього.

- Хто, на вашу думку, буде призначений на посаду Міністра України у справах сім'ї, молоді і спорту?

- Мені важко загадувати наперед... Якщо "Наша Україна" увійде до коаліції, великі шанси залишитися на посаді Міністра можуть бути у Юрія Павленко. Точно можу сказати, що у будь-якому випадку цю посаду посяде людина, яка отримає найбільшу підтримку з боку молодіжних лідерів. З іншого боку, коаліція ухвалюватиме рішення колегіально.

Bookmark and Share