Бізнес торгівлі людьми в Україні молодшає


"Про це свідчить кількість кримінальних справ, що постійно зростає. Наприклад, тільки за 5 місяців 2006 року було порушено більш 200 кримінальних справ, а з 1998 року по початок 2005 року - 1279 справ", - сказала вона.

За словами Інни Сват, "існує цілий комплекс причин такої ситуації". "Перша причина - це економічне становище нашої країни, громадян, і безпосередньо жінок, тому що насамперед саме жінки піддаються торгівлі людьми", - впевнений експерт.

"Є така тенденція, що бізнес торгівлі людьми молодшає, і зараз у зоні ризику знаходяться молоді дівчата у віці від 13 до 18 років," - додала вона.

"У 1999 році закінчився термін дії двох комплексних програм протидії торгівлі людьми. Це програми, що передбачали дії і взаємодії державних і неурядових організацій по боротьбі з торгівлею людьми. Зараз на розгляд Кабміну поданий проект третьої такої програми на 2006-2010 року", - продовжила експерт.

Сват також повідомила, що "у кожній області створена міжвідомча координаційна рада, куди входять представники різних міністерств, обласної адміністрації, силових структур, громадських організацій". "Вони з урахуванням конкретних потреб проводять роботу: інформують населення, видають кредити для розвитку бізнесу", - повідомила вона.

"Основне міністерство, що координує діяльність по боротьбі з торгівлею людьми, - це міністерство у справах сім'ї, молоді і спорту. Вони є ініціаторами створення нового проекту комплексної програми, що зараз подана на розгляд Кабміну", - підкреслила експерт.

"При управліннях у справах сім'ї і молоді також працюють координаційні центри. Активно залучено також міністерство освіти", - підсумувала спеціаліст центру "Ла Страда - Україна".Bookmark and Share