Підвищення життєздатності регіональних недержавних організацій та розвиток між секторального співробітництва


Така повна назва спільної програми Запорізького обласного комітету молодіжних організацій та обласної молодіжної громадської організації «Християнська асоціація молоді та сім’ї - YMCA», яка здобула перемогу у конкурс координаційних грантів Східноєвропейського демократичного центру (EEDC).
Основним фактором виникнення ідеї створення поданого проекту є постійне спостереження за життям молоді в нашому регіоні. Так Запорізька область є однією з найбільш активних областей України за діяльністю неурядових організацій та за кількістю реально працюючих молодіжних організацій. Нажаль, абсолютна більшість політично активної молоді можуть використовувати тільки активне виборче право, а можливості спробувати себе в реалізації пасивного виборчого права майже немає. Здебільшого на це є об’єктивні причини. Вони зумовлені відсутністю досвіду в молоді в державному управлінні, відсутністю чіткої та повної уяви про механізми діяльності органів управління, незнанням пріоритетних проблем суспільства в цілому та методів їх вирішення. Досвід проведення семінарів, круглих столів та консультацій для молоді підказує їх ефективність в досягненні мети поставленої цим проектом. В рамках заходів молодь отримує максимум інформації про різні сектори, моделює інститути організації, набуваючи досвід праці. Водночас чинні діячі організацій ознайомлюються з молодим активом, можливостями та здібностями, а певне повторення подібних заходів дає можливість закріпити отриманні знання та охопити більшу кількість молоді. Основне те, що існуючи молодіжні організації, або молодіжні активісти отримують інформацію про структуру органу влади, його можливості, права та обов’язки, і цей досвід допоможе більш ефективно відстоювати права молоді, ініціювати заходи щодо поліпшення соціально-економічного становища міста. Проект допоможе ініціативній молоді згуртуватися у нові молодіжні об’єднання, які будуть мати досвід створення партнерських взаємовідносин з іншими організаціями.
Заходи, що плануються проектом, охоплять молодь – старшокласників і студентів, лідерів громадських організацій та лідерів громадських ініціатив перш за все наступних маленьких міст та районів області: м.Енергодар, м.Бердянськ, Токмацький, Василевський, Михайлівський, Вільнянський, Гуляйпільський райони.
Поточна діяльність по проекту:
надання консультаційних послуг;
надання технічної допомоги;
надання послуг електронної пошти;
підтримка бази даних громадських організацій.
Чекаємо від активної молоді заявки на участь та тематику семінарів.
З понеділка по п’ятницю лідери молодіжних громадських організацій можуть скористатися ресурсами наших організацій. Шукайте нас за адресою: 69035, м.Запоріжжя, вул. 40 років Радянської України, 59, Обласний центр молоді та студентів (ПК «Будівельників»), офіс 41, тел.13-18-52, e-mail: yana_b2001@mail.ru. Слідкуйте за новинами по реалізації цього проекту на нашому порталі: www.mportal.org.ua

Мещан І.

Bookmark and Share