Крутько: незабаром НДЛМ очікує омолодження керівного складу


- Розкажіть, будь ласка, про основні напрямки роботи НДЛМ.

- На даному етапі НДЛМ очікує омолодження керівного складу. Восени в нас буде черговий з'їзд організації і швидше за все, на ньому буде обраний новий голова Народно-демократичної ліги молоді. Я думаю, це буде молодий лідер, який зможе вдихнути в організацію нову силу і нові ідеї. Що стосується напрямків діяльності - зараз перед нами стоять кілька питань відносно майбутнього: хто ми, як організація НДЛМ, що для нас є важливим як співтовариству лідерів, тобто, які ми маємо цінності, у якому напрямку розвиватися і як нам, виходячи з цього, далі працювати. Від того, як ми відповімо для себе на ці питання і буде залежати вся наша подальша діяльність.

- Які з ваших проектів найбільш респектабельні?

- Найбільш відомим нашими проектом є Студентська республіка, з яким починали свій шлях багато молодіжних активістів, у тому числі і ви, як мені відомо. Буквально днями ми обговорювали концепцію проведення Студентської республіки цього року, яка буде проходити в Криму, швидше за все в Судаку. Результатом цих дискусій стала трансформація поглядів на проведення проекту. Раніш ми направляли свою роботу на лідерів і формування лідерського потенціалу, а зараз нам хотілося б поговорити про більш важливі питання: "Про долю країни", хоча це буде і трохи голосно сказано.

Крім того, НДЛМ зараз намагається формувати різні дискусійні майданчики, на яких би піднімалися дійсно важливі питання, що стосуються нашої Країни і суспільства. Проводимо серію круглих столів, намагаємося вести діалог з іншими організаціями.

Ще в нас є проект "За збереження сім'ї", що присвячений проблемам сім'ї. Ми його запустили торік але, на жаль, він досить важко впроваджується. Зараз спостерігається криза сім'ї в Україні - багато років в Україні спостерігається падіння народжуваності. Тільки за минулий місяць смертність перевищила народжуваність більш ніж на 25 000 чоловік. Я вважаю, що молоді люди поки що не до кінця усвідомлюють важливість сім'ї у власному житті і житті інших людей, і що сім'ї - це більше, ніж якась закоханість - це праця для побудови відносин між двома вільними особистостями. Тільки тоді можливо говорити про Кохання.

- Що є пріоритетним питанням для молодіжної політики?

- Я вважаю, що це проблема сім'ї. Тому, що коли ми дивимося на людину і розуміємо, що вона нещаслива серед друзів або колег, то корені цієї проблеми найчастіше треба шукати в сім'ї.

-Як розвивається Ваша міжнародна діяльність?

- НДЛМ кілька років успішно співпрацює з Міжнародним рухом "Ініціативи змін". Буквально кілька днів назад я приїхав зі Швейцарії, де проводилася міжнародна конференція, на якій були уповноважені представники з 47 країн світу в т.ч. 7 чоловік від нашої організації. Назва конференції "Служіння. Відповідальність. Лідерство". Обговорювалися такі теми як ксенофобія (ксенофобія - це будь-який постійний, ірраціональний або надмірний острах (або ненависть) до іноземців або незнайомців, не обов'язково оформлена, що заохочується, терпима або стимулируемая владою. - прим. авт.), й інструменти змін у суспільстві, тобто, як бути вільними і відповідальними лідерами і як це можна реалізувати. Крім того, час від часу ми контактуємо з молодіжними європейськими організаціями ліберального напрямку. Так, завдяки цим контактам, у 2004 році на Студентській республіці НДЛМ приймала делегацію з 180 чоловік з 12 країн Європи.

- Які проекти заплановані на цей рік?

- Крім Студентської Республіки, цього року ми будемо реалізовувати проект "Нівроку" Всеукраїнський культурний фестиваль. До речі, велика кількість сучасних зірок естради, починали саме з "Нівроку". Фестиваль проводиться в Тернополі, за підтримки Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту.

- Як вона буде проходити цього року і чи буде знову обиратися молодіжний Президент?

- Звичайно, ми будемо вибирати Президента, буде, як і в минулий раз працювати уряд. Попередній Президент обов'язково буде брати участь і працювати на Студентській Республіці в Криму і цього року.

- Роботу якого з Президентів ви можете виділити?

- У нас було два молодіжних Президенти: Євгеній Бакланов і Олексій Чорний. Ці хлопці дуже добре працюють на регіональному рівні. Не хотілося б виділяти когось з них. Я впевнений, що вони винесли позитивні уроки зі своєї роботи і Республіка допомогла їм у розвитку лідерських якостей.

- Що для Вас значить бути лідером?

- Спасибі за гарне питання. Бути лідером - це, у першу чергу, бути самим собою і вільною людиною. Необхідно бачити виклики, які існують у суспільстві і давати на них відповіді. Не говорю, що завжди це роблю, але прагну до цього.

- Як Ви вважаєте, лідерами народжуються чи стають?

- Я вважаю, що стають протягом життя. Хоча в кожному випадку буває по-різному. Адже людське життя - це таїнство.

- Чим Ви захоплюєтеся у вільний час?

- Люблю кататися на лижах. Зізнаюсь, що цього року я навіть дуже сильно "присів" на цей вид спорту. Перший раз став на лижі тільки торік, але мені настільки сподобалося, що і цією зимою обов'язково поїду в Карпати. Люблю читати історичні книжки. Зараз читаю Мемуари Маргарет Течер. Захоплююся історією релігій і класичною музикою.

- І насамкінець, Ваші побажання української молоді.

- Я хочу побажати молоді віри в себе і любові до людей, які їх оточують.

Довідка від МП

Крутько Володимир Олексійович

Народився 22 листопада 1973 року.

1998-2001 р. - голова Полтавської обласної організації НДЛМ.

З 2003 року - по сьогодні - голова ВМГО НДЛМ.Bookmark and Share